X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Szkolenie na wypadek zagrożenia państwa". Policyjne ćwiczenia "Egida 21"

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 18:25
W niedzielę w oddziale prewencji policji w Gdańsku odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem "Egida 21". Celem tych ogólnopolskich działań było szkolenie rezerw policji poprzez ich powołanie do jednostek przewidzianych do militaryzacji.
Ćwiczenia Egida 21
Ćwiczenia Egida 21Foto: pomorska.policja.gov.pl

Jak poinformowała Karina Kamińska z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w tym roku z powodu pandemii ćwiczenia przeprowadzono w okrojonej wersji - wzięło udział 20 osób, które przewidziane były do militaryzacji przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

1200 mosg.jpg
Pomorskie: likwidacja fabryki amfetaminy, znaleziono narkotyki o wartości prawie 5 mln zł

- W niedzielę o godzinie 7 uczestnicy stawili się w oddziale prewencji policji w Gdańsku, aby rozpocząć ćwiczenia. Celem tych ogólnopolskich działań było sprawdzenie gotowości jednostek policji przewidzianych do militaryzacji, funkcjonalność procedur i rozwiązań planistycznych przyjętych w zakresie uzupełniania potrzeb osobowych - dodała Kamińska.

Czytaj również:

Ćwiczenia na wypadek zagrożenia państwa

Dodatkowo celem szkolenia było zapoznanie osób powołanych do odbycia ćwiczeń z planowanymi obowiązkami służbowymi w warunkach zagrożenia państwa i w czasie wojny, a także specyfiką służby w policji.

"Egida 21" miała również na celu sprawdzenie poziomu przygotowania jednostek do przyjęcia rezerw oraz sprawności funkcjonowania punktów kontrolno-informacyjnych i wydawania wyposażenia.

- Celem ćwiczenia było również zdobycie wiedzy przez uczestników w wykonywaniu zadań na stanowiskach wynikających z nadanych przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych - tłumaczyła gdańska funkcjonariuszka.

jmo

Czytaj także

W polskiej strefie przygranicznej znaleziono ciało. To 24-letni obywatel Syrii

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:19
Podlascy policjanci wyjaśniają okoliczności śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono na polu w okolicach Kuźnicy. - Dokumenty potwierdzają wjazd tego mężczyzny na teren Białorusi w połowie września - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl podinspektor Tomasz Krupa z biura prasowego podlaskiej policji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Policja apeluje o czujność na cmentarzach. Złodzieje już czyhają na porządkujących groby

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 16:42
Policjanci apelują o czujność podczas porządkowania grobów bliskich. Łupem złodziei - oprócz zniczy czy kwiatów - często padają także torby z portfelami oraz kluczami do mieszkania. W ostatnich tygodniach na cmentarzach w Gdańsku okradziono siedem osób.
rozwiń zwiń