X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziś ostatnia okazja do złowienia książkowych perełek. 24. Targi Książek w Krakowie dobiegają końca

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2021 06:03
Tłumy czytelników odwiedzają 24. Targi Książki w Krakowie. W Hali Expo trwa ostatni dzień święta literatury. Nowości wydawnicze prezentuje ponad 200 wystawców. Z czytelnikami spotkało się kilkuset autorów, tłumaczy i ilustratorów.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Art Service

Jedni zakupy mają już za sobą, inni wciąż sprawdzają stoiska w poszukiwaniu perełek. Wszyscy jednak są zgodni co do tego, że targi przypominają "jedną wielką księgarnię".

Czytaj także:
shutterstock ksiażki okładki 1200.jpg
Nie oceniaj książki po... O sztuce projektowania okładek

Na zainteresowanych czekają nie tylko stoły zapełnione po brzegi najlepszymi tytułami, ale i inne atrakcje. Chętni mają między innymi możliwość poznania swoich ulubionych twórców. - To nie lada gratka zdobyć książkę, autograf, zrobić zdjęcie - mówiła Polskiemu Radiu jedna z uczestniczek 24. Targów Książek w Krakowie. 

Posłuchaj
00:29 11349973_1.mp3 Trwają 24. Targi Książki w Krakowie. (IAR)

Czytaj także:

Targi a pandemia

Grażyna Grabowska - prezes krakowskich targów - podkreśla, że mimo wielu ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa, miłośnicy literatury chętnie odwiedzali Halę EXPO w Krakowie. 

- Cieszę się bardzo, że większość czytelników podeszła do tego pozytywnie, że "wracamy do normalności, do spotkań twarzą w twarz z książką w ręku, a nie do spotkań twarzą do monitora" - mówiła prezes. 

Posłuchaj
00:14 11349973_2.mp3 Grażyna Grabowska o 24. Targach Książki w Krakowie. (IAR)

Targi rozpoczęły się w czwartek. Potrwają do 17:00.

jbt

Czytaj także

Czym są spersonalizowane opowiadania dla najmłodszych?

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2021 13:30
Podczas gdy spotkanie z książką rozwija w nas wyobraźnię i wrażliwość, wydarzenia promujące czytelnictwo, jak np. akcja Narodowego Czytania, tworzą dodatkowo atmosferę wspólnoty. Dzięki temu, że rodzajów literatury jest wiele, każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, w tym również dzieci, które dodatkowo mogą skorzystać ze słuchowisk stworzonych specjalnie dla nich. O czytelnictwie wśród najmłodszych opowiedziała w "Strefie Rodzica" w Polskim Radiu Dzieciom Magda Kiermaszek, psycholog, polonistka oraz autorka książek dla dzieci.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Książka za drzewo" - czytelnictwo i ekologia

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 17:30
"Książka za drzewo" to trzy w jednym: promowanie czytelnictwa, dbanie o klimat i dawanie lekturom drugiego życia. Najważniejszym jednak jej elementem jest sadzenie drzew. 
rozwiń zwiń