X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Walec laicyzacji nie przejechał przez Polskę dzięki tej uczelni". Czarnek w 20-lecie WSKSiM

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 12:07
20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę - powiedział w sobotę w Toruniu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Ogłosił, że uczelnia prowadzona przez redemptorystów na mocy jego decyzji zmieniła nazwę na Akademia Kultury Społecznej i Medialnej.
Przemysław Czarnek na uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
Przemysław Czarnek na uroczystej inauguracji roku akademickiego w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w ToruniuFoto: PAP/Tytus Żmijewski

Przemysław Czarnek uczestniczył w Toruniu w inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, prowadzonej przez redemptorystów.

shutterstock_ szkoła matematyka edukacja lekcja klasa nauczyciel uczeń podstawówka free 1200.jpg
Wynagrodzenia nauczycieli wzrosną? Szef MEiN zapewnia o dialogu ze związkowcami

Nowa nazwa uczelni

W uroczystości wzięli też udział m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak-Bandych oraz wiceministrowie sprawiedliwości Michał Woś, zdrowia Waldemar Kraska, rozwoju i technologii Piotr Uściński, a także biskupi seniorzy diecezji toruńskiej - Andrzej Suski, włocławskiej - Wiesław Mering oraz pomocniczy łomżyński - Tadeusz Bronakowski.

Posłuchaj
00:21 Czarnek WSKSiM IAR1.mp3 Czarnek: Walec laicyzacji nie przejechał po Polsce dzięki WSKSiM (IAR)

- 20 lat Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej to ciągła walka o prawdę. Walec laicyzacji nie przejechał przez Polskę i nie przejedzie, bo jest ta uczelnia. Chcę z dumą i radością ogłosić, że od dwóch dni nie ma już WSKSiM, ale Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu - podkreślił Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji i nauki wręczył dyplomy uznania dla założyciela i pierwszego rektora WSKSiM o. Tadeusza Rydzyka oraz obecnego rektora Zdzisława Klafki.

Posłuchaj
00:19 Czarnek WSKSiM IAR2.mp3 Minister edukacji i nauki o nadaniu WSKSiM statusu akademii (IAR)

Czytaj również:

Listy prezydenta i premiera

Prezydent Andrzej Duda przesłał na inaugurację list, który odczytała szefowa jego kancelarii. "Po ponad roku trudnych doświadczeń związanych z pandemią koronawirusa przekonaliśmy się jeszcze bardziej, jak wielką wartością jest możliwość osobistego spotkania i bezpośredniej rozmowy. (...) Mam nadzieję, że w nadchodzącym roku akademickim nastąpi pełny powrót do tradycyjnych zajęć, a w murach uniwersytetów, akademii, politechnik i szkół wyższych na nowo zagoszczą studenci" - napisał Andrzej Duda.

Wskazał, że WSKSiM kształci młodych ludzi w bardzo ważnych dziedzinach jak m.in. dziennikarstwie, naukach politycznych, pielęgniarstwie i komunikacji społecznej. "Są to zawody i specjalności, w których oprócz wiedzy i merytorycznego przygotowania szczególnie ważna jest etyka. Dziękuję władzom i profesorom oraz wszystkim, którzy tworzą tę wyjątkową uczelnię za to, że od dwudziestu lat budują państwo środowisko sprzyjające formacji młodych ludzi w duchu społecznej odpowiedzialności, umiłowania ojczyzny i zachowania dziedzictwa, jakie pozostawili nam św. Jan Paweł II i bł. kardynał Stefan Wyszyński" - zaznaczył prezydent.

List przesłał także premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił w nim, że "inauguracja roku akademickiego jest czasem nadziei, planów i nowego otwarcia". "Cała społeczność uczelni staje przed szansą, aby spełniać ambicje i marzenia oraz w pełni wykorzystać potencjał, który tkwi w każdym z nas. (...) Wierzę, że w rozpoczynającym się roku akademickim wrócimy do takiego sposobu funkcjonowania uczelni, jaki znamy z okresu przed pandemią koronawirusa" - napisał szef rządu w liście, który odczytał wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. Zdaniem Mateusza Morawieckiego możliwe będzie znów wcielanie w życie idei studiów opartych na bezpośrednim kontakcie i relacji mistrz-uczeń.

AKSiM ma już 20 lat

Akademia Kultury Społecznej i Medialnej zainaugurowała 21. w swojej działalności rok akademicki. W uroczystości wzięli udział także przedstawiciele środowiska uczelni, samorządu lokalnego, naukowcy, politycy, a także studenci WSKSiM. W programie znalazły się m.in. filmowe sprawozdanie z działalności WSKSiM w minionym roku akademickim rektora o. Zdzisława Klafki i wykład inauguracyjny prof. Janusza Kaweckiego, członka KRRiT pt. "Posługa myślenia jako służba prawdzie".

Po inauguracji w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zaplanowano mszę świętą pod przewodnictwem biskupa seniora diecezji toruńskiej Andrzeja Suskiego.

jmo

Czytaj także

"Dopóki rządzi PiS, nauczyciele są i będą wolni". Czarnek o Pakiecie Wolności Akademickiej

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 08:15
Prawo i Sprawiedliwość jest partią wolności, my jesteśmy wolnościowcami i o tę wolność w świecie akademickim i w świecie edukacji będziemy się troszczyć - mówił w Polskim Radiu 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, odnosząc się do przyjętego przez rząd Pakietu Wolności Akademickiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy pełnomocnik ds. transformacji cyfrowej w MEiN. Będzie koordynować proces cyfryzacji systemu oświaty

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2021 16:09
Minister Przemysław Czarnek powołał Justynę Orłowską na pełnomocnika Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej. Do tej pory była m.in. pełnomocnikiem premiera do spraw GovTech.
rozwiń zwiń