X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rośnie liczba wniosków o azyl. Pozytywne decyzje są wydawane w prawie połowie przypadków

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2021 03:58
Od lipca zauważalny jest wyraźny wzrost liczby składanych wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej w Polsce - informuje Urząd do Spraw Cudzoziemców. W pierwszych trzech kwartałach tego roku wnioski uchodźcze złożyło prawie 5 tysięcy 200 cudzoziemców.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/kartli777

Czytaj także:
1200_SG_TT.jpg
Müller: Polska informuje migrantów na granicy o możliwości legalnego wystąpienia o azyl

Rzecznik UDsC Jakub Dudziak mówił, że do końca września o azyl ubiegało się najwięcej obywateli Afganistanu i Białorusi. - Wnioski uchodźcze najczęściej składali obywatele Afganistanu, było to 1700 osób, w tym ewakuowani do kraju współpracownicy polskiego kontyngentu wojskowego i dyplomacji. W dalszej kolejności pod względem złożonych wniosków o udzielenie ochrony międzynarodowej byli obywatele Białorusi - 1400 osób, Rosji - 800 osób, Iraku - 500 osób oraz Ukrainy - 200 osób - wyliczał rzecznik.

Posłuchaj
00:23 11348788_1.mp3 Jakub Dudziak o ubiegających się o azyl. (IAR)

Czytaj także:

Połowa pozytywnych decyzji 

Jak mówił Jakub Dudziak spośród rozpatrzonych przez urząd wniosków, pozytywne decyzje zostały wydane w prawie połowie przypadków.

Czytaj także:
granica białoruś wojsko mon 1200.jpg
Polacy są zgodni: to wojna hybrydowa. Zobacz wyniki sondażu ws. sytuacji na granicy z Białorusią

- W pierwszych trzech kwartałach tego roku Urząd do Spraw Cudzoziemców przyznał ochronę międzynarodową 934 osobom. Byli to głównie obywatele Białorusi - 732 osoby, Rosji - 64 osoby oraz Turcji - 48 osób. Decyzje negatywne otrzymało natomiast 941 cudzoziemców - w większości byli to obywatele Rosji i Ukrainy - mówił Jakub Dudziak.

Posłuchaj
00:22 11348788_2.mp3 Rzecznik UDsC o rozpatrzonych wnioskach. (IAR)

Cudzoziemcowi udziela się ochrony międzynarodowej, jeśli w jego kraju pochodzenia grozi mu prześladowanie lub rzeczywiste ryzyko utraty życia czy zdrowia. Wobec danej osoby nie mogą przy tym występować okoliczności wskazujące, że może np. stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa.

jt

Czytaj także

"Polskim służbom przypadła trudna rola ochrony nienaruszalności granicy państwa i UE". Rząd odpowiada ETPCz

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 07:39
Rząd przekazał do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka stanowisko w sprawie zarządzenia kolejnych środków tymczasowych w sprawie migrantów koczujących po białoruskiej stronie granicy w pobliżu Usnarza Górnego - poinformowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy twarde dane potwierdzające udział Rosji w tym, co się dzieje". Żaryn o kryzysie migracyjnym

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 09:10
- Widzimy zaangażowanie rosyjskie w kryzys na granicy z Białorusią, chociaż Rosji zależy, żeby jej z tym nie łączyć - powiedział Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych. Jego zdaniem Polska, umacniając granicę z Białorusią, daje sygnał, że destabilizacja naszego kraju się nie uda.
rozwiń zwiń