X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Porozumienie ws. ochrony zabytków na obszarach wiejskich. Pierwszy do odnowy dwór w Szczukach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 17:26
Resorty: kultury, dziedzictwa narodowego i sportu oraz rolnictwa i rozwoju wsi będą współpracować przy ochronie zabytków na obszarach wiejskich. Porozumienie w tej sprawie podpisały władze Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz Generalny Konserwator Zabytków.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Łukasz Głowala/FORUM

Dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzata Gośniowska-Kola przypomniała, że w zasobie tej instytucji znajduje się wiele historycznych nieruchomości.

Synagoga Wielka Katowice kolor 1200 dp.jpg
Synagoga Wielka w Katowicach. Zabytek, którego już nie ma

- Przejęliśmy po byłych PGR-ach, po byłej Agencji Nieruchomości Rolnych - pałace, dwory, parki. To jest ogromne dziedzictwo i zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważne jest to dla naszej tożsamości, dla kultury. Będziemy mogli pod okiem fachowców dbać o te nasze zabytki - mówiła.

Posłuchaj
00:17 11347844_2.mp3 Dyrektor generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Małgorzata Gośniowska-Kola: przejęliśmy po byłych PGR-ach, po byłej Agencji Nieruchomości Rolnych - pałace, dwory, parki (IAR)

Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Generalny Konserwator Zabytków, Magdalena Gawin zapowiedziała, że współpraca będzie projektem wieloletnim.

Czytaj także:

- Odnowienie chociaż jednego zabytku, takiego jak dwór, to są nakłady wielu dziesiątek milionów złotych, poważne kwoty. Będziemy odnawiać zabytki, które do tej pory były zaniedbane, opuszczone, a przecież są świadectwem naszej historii, życia społecznego, politycznego i gospodarczego - zadeklarowała Magdalena Gawin.

Posłuchaj
00:18 11347844_1.mp3 Wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, Generalny Konserwator Zabytków, Magdalena Gawin: będziemy odnawiać zabytki, które do tej pory były zaniedbane, opuszczone, a przecież są świadectwem naszej historii (IAR)

Pierwszym obiektem, który będzie odnawiany w ramach porozumienia, będzie dwór, z którym związana była Maria Skłodowska-Curie. Znajduje się on w mazowieckiej wsi Szczuki.

bf

Czytaj także

"Jedyne takie miejsce": Siedlęcin

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 12:05
Średniowieczny komiks, murowany zamek świecki, tajemnicza zapora i Perła Zachodu. Program 1 Polskiego Radia - w osobie Romana Czejarka - gościł w sobotę na Śląsku. Bohaterem audycji była wieś Siedlęcin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W królestwie Ducha Bielucha. Reportaż [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 19:00
Zabytkowa kopalnia kredy, czyli popularne chełmskie podziemia kredowe, przeżywa prawdziwy najazd turystów. Jednak średniowieczne kredowe labirynty przyciągnęły też naukowców z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy przy użyciu nowoczesnych narzędzi eksplorują m.in. nieudostępnione korytarze. Co ciekawego można znaleźć pod chełmską starówką?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac Branickich będzie jak Luwr?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 07:35
Pojawił się projekt, aby pod dziedzińcem XVII-wiecznego pałacu Branickich w Białymstoku zbudować nowoczesną aulę uniwersytecką. Inwestycja, którą w ewidentny sposób zainspirowały piramida i podziemna galeria na dziedzińcu Luwru, chociaż wciąż jest w fazie pomysłu, budzi podobne emocje.
rozwiń zwiń