X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Atmosfera rozmów jest bardzo dobra". Minister zdrowia o negocjacjach z medykami

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 14:41
- Wreszcie mamy okazję rozmawiać rzeczowo, atmosfera rozmów jest bardzo dobra, co nie znaczy, że się nie różnimy. Mam nadzieję, że uzgodnimy wspólne stanowisko w ciągu 2-3 tygodni - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski po zakończeniu spotkania z Trójstronnym Zespołem ds. Ochrony Zdrowia.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski
Minister Zdrowia Adam NiedzielskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Wojciech Andrusiewicz FORUM 1200.jpg
Dziś spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Rzecznik MZ: przedstawimy perspektywę wzrostu wynagrodzeń

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie zakończyło się w piątek spotkanie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia z udziałem m.in. ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, wiceministra w tym resorcie Piotra Brombera, przewodniczącej Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" Marii Ochman, reprezentacji OPZZ i przedstawicieli Pracodawców RP i Polskiej Federacji Szpitali. Rozmowy dotyczyły m.in. perspektywy wzrostu wynagrodzeń w ochronie zdrowia na przyszły rok.

- Wreszcie mamy okazję rozmawiać rzeczowo - powiedział po zakończonym spotkaniu szef MZ Adam Niedzielski.

- W ostatnim czasie prowadziliśmy wiele rozmów, m.in. z komitetem protestującym w białym miasteczku. Zaczęły się one niefortunnie od przedstawienia postulatów, których łączny koszt wynosił ponad 100 mld złotych - dodał minister.

Możliwe scenariusze

- Teraz schodzimy na ziemię, na dyskutowanie o możliwych scenariuszach zwiększania wynagrodzeń, które po prostu mają oparcie w ramach budżetowych - powiedział Niedzielski. Minister podkreślił, że na spotkaniach zespołu trójstronnego stara się "budować stabilną ścieżkę poprawy sytuacji", a forum zespołu trójstronnego reprezentuje kompleksowy punkt widzenia. Na tym forum - jak mówił szef MZ - można wypracować rozwiązania, które będą uwzględniały zarówno perspektywę pracowników, jak i pracodawców, ale też perspektywę rządu.

- Atmosfera naszych rozmów jest bardzo dobra, co nie znaczy, że się nie różnimy - zastrzegł.

- Chcemy skoncentrować się na zagadnieniu wynagrodzeń i uzgodnić wspólne stanowisko - nie będziemy podpisywać porozumień, będziemy mieć wspólne stanowisko, co zrobić z wynagrodzeniami od lipca 2022 r. Mamy pewną propozycję i będziemy o niej dyskutować - zapowiedział szef MZ. Wyraził też nadzieję, że wspólne stanowisko kończące rozmowy uda się wypracować szybko.

- Moje oczekiwanie to 2-3 tygodnie - powiedział.

pkur

Czytaj także

"Zaprezentowaliśmy trzy warianty". Zakończyło się spotkanie przedstawicieli MZ z protestującymi medykami

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 17:55
- Szeroko omówiliśmy kwestię wyceny świadczeń - poinformował wiceszef resortu zdrowia Piotr Bromber po spotkaniu z protestującymi medykami. Dodał, że podczas spotkania strona rządowa zaprezentowała perspektywę czasową na lata 2022-2027.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwarte spotkanie resortu zdrowia i protestujących medyków. Strony szukają kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 06:47
W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie w czwartek planowane jest czwarte spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia. 
rozwiń zwiń