X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Donald Tusk bardziej opozycji szkodzi, niż jej pomaga? Zobacz nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2021 09:25
43 proc. badanych ocenia, że Donald Tusk bardziej szkodzi opozycji, niż pomaga. 27 proc. jest przeciwnego zdania, a 30 proc. nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Donald Tusk
Donald TuskFoto: shutterstock/ Alexandros Michailidis
tusk 1200 (10).jpg
"Tusk oszukał manifestantów". Rzecznik rządu o rzekomym polexicie

W sondażu opublikowanym na portalu wPolityce.pl zadano pytanie, "z którym stwierdzeniem na temat wpływu działań Donalda Tuska na opozycję w Polsce zgadza się Pani/Pan najbardziej?".

43 proc. badanych oceniło, że "Donald Tusk bardziej szkodzi, niż pomaga opozycji". Zdaniem 27 proc. były premier "bardziej pomaga, niż szkodzi opozycji", a 30 proc. nie miało zdania w tej sprawie - podał portal.

Wyraźny podział

Szczegółowe dane pokazują wyraźny podział: powrót Tuska dobrze oceniają wyborcy Koalicji Obywatelskiej (84 proc. - "pomaga", 4 proc. - "szkodzi") oraz - w nieco mniejszym stopniu - wyborcy Polski 2050 (48 proc. - "pomaga", 18 proc. - "szkodzi"). Sympatycy Zjednoczonej Prawicy są dużo bardziej sceptyczni (9 proc. uważa, że Tusk "pomaga" opozycji, a 75 proc., że "szkodzi").

***

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1068 osób w dniach od 8 do 11 października 2021 r.

dn

Czytaj także

Social Changes: Donald Tusk liderem opozycji, także dla elektoratu Szymona Hołowni

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 00:09
Prawie co trzeci Polak ocenia Donalda Tuska jako lidera opozycji - wynika z badania Social Changes dla wPolityce.pl. Byłego szefa rządu w roli przywódcy opozycji widzi też blisko 40 proc. elektoratu Polski 2050. To wynik o 10 punktów procentowych lepszy, niż uzyskał szef tej partii, Szymon Hołownia.
rozwiń zwiń