X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sytuacja epidemiczna na Mazowszu. Wojewoda: miejsc w szpitalach nie zabraknie

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 19:37
- Pacjenci, którzy są obecnie hospitalizowani, zwłaszcza walczący o życie pod respiratorem, to w ogromnej większości osoby niezaszczepione - powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. Dla pacjentów z COVID-19 przygotowanych jest na Mazowszu 807 łóżek. 430 z nich jest zajętych.
Zdj. ilustr.
Zdj. ilustr.Foto: Shutterstock.com / SARATSTOCK

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł omówił z dyrektorami mazowieckich szpitali przygotowania do czwartej fali pandemii. - Miejsc w szpitalach nie zabraknie, ale pamiętajmy, aby przede wszystkim zapobiegać" - podkreślił wojewoda. "Pacjenci, którzy są obecnie hospitalizowani, zwłaszcza walczący o życie pod respiratorem, to w ogromnej większości osoby niezaszczepione. Dlatego zachęcam wszystkich, którzy jeszcze się nie zaszczepili przeciw Covid-19 – aby zrobili to w trosce o swoje zdrowie, ale także ze względu na swoich bliskich, przyjaciół - zaapelował. - Szczepiąc się chronimy nie tylko siebie, ale także wszystkich wokół - podkreślił.

Jak poinformowała rzecznik wojewody Ewa Filipowicz, na podstawie decyzji wojewody na Mazowszu działają trzy szpitale tymczasowe, które wyznaczone zostały jako placówki wiodące do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem. Są to szpitale w Warszawie, Radomiu i Siedlcach.

Ponadto pacjenci z koronawirusem są też hospitalizowani w szpitalach, które mają w swoich strukturach oddziały zakaźne, np. szpitale wojewódzkie, m.in. w Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce oraz w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Czytaj także:

Hospitalizowani w woj. mazowieckim

Ewa Filipowicz zaznaczyła, że z uwagi na wzrost zakażeń wojewoda systematycznie podejmuje decyzje, by z wyprzedzeniem przygotować odpowiednią liczbę łóżek. - W październiku planowane jest powiększenie bazy łóżkowej do 100 łóżek w szpitalu tymczasowym w Siedlcach. Natomiast od 5 listopada jeden moduł dla chorych z COVID-19 ma uruchomić szpital tymczasowy w Ostrołęce - poinformowała. Ponadto, w październiku 30 łóżek dla pacjentów z Covid-19 uruchomi też SPZOZ w Przasnyszu (oddział psychiatryczny).

- Zgodnie z przesyłanymi przez szpitale raportami, w województwie mazowieckim na wszystkich poziomach zabezpieczenia są wolne miejsca dla pacjentów z COVID-19 - powiedziała rzecznik wojewody. Dodała, że obecnie dla pacjentów z koronawirusem przygotowanych jest 807 łóżek, w tym 77 miejsc respiratorowych, z czego zajętych jest 430 łóżek, w tym 61 łóżek respiratorowych. Natomiast w samej tylko Warszawie, na wszystkich poziomach zabezpieczenia, jest 301 miejsc, z czego zajętych jest 250. Natomiast w szpitalach tymczasowych na Mazowszu obecnie hospitalizowanych są 292 osoby.

Rzecznik wojewody przekazała także, że ostatnich tygodniach odbyły się również rozmowy przedstawicieli wydziału zdrowia mazowieckiego urzędu wojewódzkiego z wiceprezydent Warszawy Renatą Kaznowską oraz członkiem zarządu spółki Solec Arturem Krawczykiem, na temat przygotowania szpitala tymczasowego w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE
shutterstock  koronawirus polska covid-19 F 1200.jpg
Rzecznik MZ: liczba szpitali tymczasowych i łóżek covidowych będzie systematycznie zwiększana

3000 nowych zakażeń w Polsce

Ewa Filipowicz zaznaczyła, że wszystkie strony potwierdziły gotowość systematycznego uruchomienia kolejnych modułów z łóżkami dla pacjentów, co pozwoli uchronić pozostałe warszawskie szpitale przed nakładaniem na nie decyzji zapewniającej obowiązek przygotowania łóżek na potrzeby pacjentów z COVID-19.

- Zgodnie z przesłanym raportem, obecnie Warszawa udostępniła 208 łóżek, w tym 40 miejsc respiratorowych dla pacjentów z COVID-19, z czego zajętych jest 188 miejsc, w tym 37 łóżek respiratorowych - poinformowała Filipowicz.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 3000 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 60 osób z COVID-19. Tydzień temu, 7 października, resort informował o 2007 nowych zakażeniach, dwa tygodnie temu, 30 września – o 1208 przypadkach.

Najwięcej nowych zakażeń, o których poinformowano w czwartek, wykryto u osób z województw: lubelskiego (671), mazowieckiego (539) i podlaskiego (313).

ms

Czytaj także

Sytuacja epidemiczna w Europie. Najmniej zakażeń w Hiszpanii, w Anglii padł rekord

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:20
Liczba zakażeń wykrytych na całym świecie od początku pandemii wynosi ponad 239,9 mln. Na COVID-19 zmarło ponad 4,8 mln osób, ale wyzdrowiało już ponad 217,2 mln.
rozwiń zwiń