X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie i niebezpieczne". Apel obywatelki Iraku

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 16:33
Straż Graniczna opublikowała film, na którym obywatelka Iraku apeluje do swoich rodaków, aby nie wierzyli obietnicom służb białoruskich. "Kobieta obecnie przebywa w ośrodku dla cudzoziemców" - przekazała SG.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne Foto: Twitter @Straz_Graniczna/sierż.szt.Maciuk

"Obywatelka Iraku apeluje do swoich rodaków, aby nie wierzyli obietnicom służb białoruskich. Kobieta obecnie przebywa w ośrodku dla cudzoziemców. Zrezygnowała z ubiegania się o ochronę w Polsce, gdyż celem jej podróży były Niemcy. Cudzoziemka chce wrócić do swojego kraju" - napisała na Twitterze Straż Graniczna.

granica polski free słupek ttr sg 1200 .jpg
Migrantom na granicy kończą się wizy. Żaryn: Białorusini ich deportują

Do wpisu załączono film, na którym obywatelka Iraku powiedziała, że ma przekaz do swoich rodaków. "Przekraczanie granicy w ten sposób jest bardzo ciężkie, niebezpieczne. Katastrofa na własne życie i życie rodziny" - mówi na filmie migrantka.

"Powiedziano nam, że białoruska granica ma otwarte drzwi i Polska sama nas przyjmuje" - dodała.

Czytaj także: 

Interwencje straży granicznej   

Od początku roku Straż Graniczna udaremniła 18,3 tys. prób nielegalnego sforsowania granicy polsko-białoruskiej, z czego ponad 6 tys. miało miejsce w październiku.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią - w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego - obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. 1 października prezydent podpisał rozporządzenie o przedłużeniu stanu wyjątkowego o 60 dni.

nj

Czytaj także

SG zatrzymała największą w tym roku grupę nielegalnych migrantów. Służby opublikowany film z granicy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 23:10
Kamera termowizyjna zarejestrowała nielegalne przekroczenie granicy polsko-białoruskiej przez grupę 85 imigrantów. Jak podaje Straż Graniczna, zdarzenie, do którego doszło w sierpniu objęło największą w tym roku liczbę migrantów. Osoby trafiły do strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grupa 90 migrantów chciała się siłą przedrzeć do Polski. SG opublikowała nagranie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 13:26
Straż Graniczna opublikowała film, na którym widać jak grupa 90 migrantów siłowo forsowała granicę z Białorusi do Polski. Na nagraniu słychać, jak niektórzy z nich krzyczą "Germany" i "Freedom".
rozwiń zwiń