X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wyciekła wiadomość dziekana wydziału prawa. Namawia do poparcia uchwały, w której podważany jest status sędziów TK

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 15:28
Prof. Jerzy Pisulinski z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego wysłał maila innym dziekanom wydziałów prawa. Namawia w nim, by ci poparli bulwersującą uchwałę Komitetu Nauk Prawnych PAN, w której podważany jest status sędziów Trybunału Konstytucyjnego - poinformował portal wPolityce.pl.
Uniwersyte Jagielloński - Collegium Novum
Uniwersyte Jagielloński - Collegium NovumFoto: Shutterstock/dom. publiczna/Nowelski

Maila, którego prof. Pisuliński rozesłał dziekanom wydziałów prawa, przesłał portalowi jeden ze zbulwersowanych wykładowców akademickich.

Czesław Kłak 1200.JPG
"Konstytucja RP wyraźnie mówi, że jest na szczycie hierarchii źródeł prawa". Prof. Kłak o wyroku TK

"Profesor jednego z polskich wydziałów prawa jest zaszokowany, że polityczną uchwałę Polskiej Akademii Nauk próbuje się zaszczepić studentom prawa i administracji. Uchwała Komitetu Nauk Prawnych PAN jest de facto wypowiedzeniem wojny Trybunałowi Konstytucyjnemu" - czytamy na stronie portalu.

Czytaj także:

Portal cytuje też fragment uchwały PAN "Trybunał Konstytucyjny wykroczył poza przysługujące mu kompetencje, stwierdzając niekonstytucyjność przepisów Traktatu o Unii Europejskiej (TUE). Nie wykluczył, że w przyszłości oceni zgodność z Konstytucją RP orzeczeń TSUE, »włącznie z usunięciem ich z polskiego porządku prawnego«. Nie mieści się to w prawnych możliwościach jego kontroli. Zgodnie bowiem z zasadą podziału kompetencji między UE a państwa członkowskie – dokonywanie wykładni TUE należy do wyłącznej kompetencji TSUE".

Tekst wiadomości

To właśnie tę uchwałę zachwala prof. Pisuliński, namawiając innych dziekanów wydziałów prawa do jej poparcia. wPolityce.pl publikuje tekst wiadomości.

"Komitet Nauk Prawnych PAN przyjął uchwałę w związku z rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego z 7 października 2021 r. którą załączam. Wspólnie z prof. Andrzejem Herbetem przygotowaliśmy propozycję stanowiska dziekanów wydziałów prawa, popierającą uchwałę KNP PAN (w załączeniu). Chciałem Państwa zapytać, czy zgodzilibyście się poprzeć uchwałę KNP PAN i podpisać pod stanowiskiem w tej sprawie. Proponuję, aby stanowisko dziekanów zostało opublikowane na stronach internetowych wydziałów, których dziekani poparli uchwałę KNP PAN. Zostałoby przekazane także do mediów (Rzeczpospolita, Gazeta Prawna) oraz do przewodniczącego KNP PAN prof. R. Grzeszczaka. Prosiłbym o przesłanie odpowiedzi na mój adres do końca tego tygodnia (do piątku 15 października wieczorem). Jeśli ktoś z Państwa chciałby wcześniej uzyskać stanowisko Rady Wydziału, prosiłbym również o informację. Pozostaję z wyrazami szacunku" - takie słowa można przeczytać w wiadomości do której dotarł portal.

"Akcja dziekanów wydziałów prawnych jest rozpaczliwą próbą wywrócenia systemu prawnego w Polsce. Miejmy nadzieję, że się nie uda" - podsumował autor artykułu.

dn

Czytaj także

Pseudonimy zamiast nazwisk na Uniwersytecie Jagiellońskim. "UJ robi z siebie pośmiewisko"

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2020 19:22
Uniwersytet Jagielloński ustępuje LGBT. Uczelniane systemy nie będą już wyświetlać prawdziwych imion studentów, tylko pseudonimy, którymi posługują się na co dzień.
rozwiń zwiń