X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MEiN wręczył nagrody konkursu "Nauka dla Ciebie". "Widzimy wasze osiągnięcia"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 13:25
Nagrody laureatom konkursu "Nauka dla Ciebie" wręczył podczas uroczystej gali minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. W wystąpieniu szef resortu podkreślił, że program "Nauka dla Ciebie" przysparza wiele radości, kiedy widać znakomite osiągnięcia zespołów uczniów i nauczycieli. Szef MEiN podczas uroczystości w Kancelarii Premiera podziękował pedagogom za bardzo trudny rok związany z pandemią.
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJI
UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA EDUKACJIFoto: PAP/Rafał Guz

W czwartek przed południem w Centrum Nauki Kopernik odbyła się gala konkursu "Nauka dla Ciebie". Laureatom ze szkół podstawowych wręczono nagrody. Zadaniem konkursowym było pisanie, wykonanie i zastosowanie w praktyce autorskiej pomocy edukacyjnej wspierającej nauczanie w zakresie nauk przyrodniczych lub ścisłych. W uroczystości wziął udział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

shutterstock_ szkoła matematyka edukacja lekcja klasa nauczyciel uczeń podstawówka free 1200.jpg
Tekieli: jeśli szkoła nie będzie atrakcyjna w treściach, nie będzie konkurować ze światem zewnętrznym

- Program "Nauka dla Ciebie" przysparza wiele radości, kiedy widzimy znakomite wasze osiągnięcia, osiągnięcia zespołów uczniów i nauczycieli, którzy wiedzą, czego chcą, tworzą te piękne pomoce dydaktyczne, nagrodzone dzisiaj – zwrócił się do laureatów konkursu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Podkreślił, że resort przeznacza rocznie na program "Nauka dla Ciebie" 3,5 mln zł. Zapowiedział jego kontynuację w następnych latach.

Szef MEiN skierował też do nauczycieli najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektor CNK Robert Firmhofer zaznaczył, że "gala to fantastyczne święto ludzi, którzy tworzą wspólnotę w edukacji uczniów i nauczycieli, którym zależy na czymś więcej niż na dobrych stopniach". W jego opinii nagrodzone pomoce dydaktyczne są niezwykle inspirujące i fantastycznie wykonane.

- Widać było, jak dużo nowych umiejętności trzeba było zdobyć, tworząc te pomoce – wskazał.

Odnosząc się do Dnia Edukacji Narodowej, Firmhofer zaznaczył, że "nauczyciele odgrywają dużą rolę, wspierają, pomagają, kiedy uczniowie tracą motywację i chwalą wszystkich za osiągnięte efekty".

Laureatami konkursu "Nauka dla Ciebie" w 2021 r. zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Puławach i z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Heleny Długoszewskiej w Babinie za projekt "Neuron z prądem", Szkoły Podstawowej nr 33 im. Stanisława Ligonia w Katowicach ("Oczyszczacz powietrza z czujnikiem smogu"), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie ("Ogród Deszczowy"), Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie ("Szkolna stacja meteorologiczna sterowana systemem Arduino") i Szkoły Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim ("Magnetyczny Rollercoaster").

Nagrodzone szkoły otrzymały czeki w wysokości 6 tys. zł, nauczyciele prowadzący zwycięskie projekty – 2 tys. zł, a uczniowie – zestawy gier planszowych.

Czytaj także:

Konkurs "Nauka dla Ciebie" jest realizowany i finansowany w ramach wspólnego programu ministra edukacji i nauki oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą "Nauka dla Ciebie". Jest on finansowany w ramach dotacji MEiN. W ramach programu "Nauka dla Ciebie" realizowane są takie projekty jak "Naukobus", "Planetobus" i zajęcia online.

Podziękowania za pracę w pandemicznych warunkach 

- Trudności, z jakimi państwo walczyli w ostatnim roku, licząc od ostatniego 14 października 2020 r., to druga fala, trzecia fala, nauka zdalna, nauka hybrydowa, przystosowanie się, praca, która była jeszcze bardziej ciężka niż ta na co dzień stacjonarna w szkołach. Wszystkiemu państwo stawiliście czoło, wszystkie trudności pokonaliście  – powiedział Czarnek.

Podkreślił, dzięki temu "przykra konieczność" w postaci nauki zdalnej przynosiła efekty.

14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.

kmp

Czytaj także

Ile przedszkoli, szkół i placówek oświatowych funkcjonuje w trybie stacjonarnym? MEiN podało nowe dane

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 17:20
99,9 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 99,3 proc. szkół podstawowych oraz 99,3 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w poniedziałek w trybie stacjonarnym - poinformowało Ministerstwo Edukacji i Nauki powołując się na dane od kuratorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżnia pracę nauczycieli i przypomina pionierską historię Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 07:07
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń