X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Każdy dzień powinien być dniem wdzięczności dla naszych pedagogów". Piotr Gliński napisał list do nauczycieli

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 11:43
"Dzień Edukacji Narodowej przypada raz w roku, jednakże w moim przekonaniu każdy dzień powinien być dniem wdzięczności dla naszych pedagogów" - napisał wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński w liście skierowanym do nauczycieli, pracowników szkół artystycznych i uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński
Wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr GlińskiFoto: PAP/Radek Pietruszka
para prezydencka 1200.jpg
"Dziękujemy za codzienny trud kształcenia, wychowywania". Para prezydencka złożyła życzenia nauczycielom

Szef MKDNiS podkreślił w liście, że w Dniu Edukacji Narodowej z wdzięcznością myśli o wszystkich osobach, które przyczyniają się do kształtu szkolnictwa artystycznego w Polsce. Wskazał także, że "nasz unikalny system edukacji w zakresie kultury i sztuki z roku na rok potwierdza swoją sprawność, przygotowując kolejne zastępy uzdolnionej młodzieży do odważnego wejścia w świat twórczości".

Gliński w liście odniósł się także do obywającego się właśnie Konkursu Chopinowskiego. - Gdy w tych dniach rozbrzmiewają akordy kolejnego Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, z dumą obserwujemy występy naszych reprezentantów, pamiętając niezmiennie o tym, że ich talenty zostały pomnożone dzięki pracy nauczycieli polskich szkół muzycznych - czytamy w liście.

W ocenie szefa MKDNiS system polskiego szkolnictwa artystycznego w skuteczny sposób oparł się pandemii. - Należy przy każdej okazji podkreślać, że było to możliwe dzięki Państwa ofiarności i profesjonalizmowi. Mam dla wszystkich Państwa - dla zaangażowanych nauczycieli, dla odpowiedzialnych dyrektorów szkół, dla w pełni wspierających nas rodziców i wreszcie dla uparcie dążących do zdobywania umiejętności uczniów - ogromne wyrazy wdzięczności - podkreślił Gliński.

Wielostronne konsultacje

Przypomniał także, że działania kierowanego przez niego ministerstwa w ostatnim czasie nie koncentrowały się tylko na reagowaniu na epidemiczną sytuację. - Po trwających kilka miesięcy wielostronnych konsultacjach i pracach legislacyjnych oddaliśmy we wrześniu w Państwa ręce nowe prawo w zakresie kwalifikacji nauczycieli szkół i placówek artystycznych - wskazał. Wyjaśnił, że udało się uwzględnić zarówno większość postulatów środowiskowych, jak i dookreślić, a nawet znacząco poszerzyć grono uprawnionych do podjęcia pracy nauczyciela szkoły artystycznej.

Piontkowski PAP-1200.jpg
Czy szkoły czekają zmiany w podstawie programowej? Wiceminister edukacji wyjaśnia

Szef MKDNiS wyraził nadzieję, że "nowe, obowiązujące już w tej kwestii rozporządzenie ułatwi dostęp do pracy absolwentom uczelni artystycznych, jak również zaoferuje dyrektorom szkół precyzyjne narzędzie do weryfikacji posiadanych przez kandydatów umiejętności".

Znakomite osiągnięcia

Gliński podkreśli, że szczególnie cieszy się z szerokiego zakresu konsultacji, które zapoczątkowały pracę nad nowym aktem prawnym. - Otrzymaliśmy bowiem ponad sto merytorycznych propozycji, co świadczy o wysokiej świadomości środowiska szkolnictwa artystycznego i o jego społecznym zaangażowaniu - dodał. Jak również zapewnił, "nie ustajemy w udoskonalaniu systemu edukacji. Będziemy w najbliższych miesiącach wdrażali postulaty w zakresie planów nauczania oraz cykli kształcenia w szkołach artystycznych".

- Chciałbym, abyście mieli pewność, że z naszego systemu szkolnictwa artystycznego możemy i powinniśmy być dumni. Znakomite osiągnięcia naszych najzdolniejszych adeptów, ale także codzienne postępy wszystkich uczniów, są miernikiem jakości Państwa znakomitej nauczycielskiej pracy - podkreślił szef MKDNiS.

Jak również wskazał, - Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli - przypada raz w roku, jednakże w moim przekonaniu każdy dzień powinien być dniem wdzięczności dla naszych pedagogów: za ich wiedzę, troskliwość, motywację i wszelkie moralne dobro, którym dzielą się ze swoimi wychowankami".
- Składam Państwu serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności - podsumował Piotr Gliński.

pkur

Czytaj także

Dziś Dzień Edukacji Narodowej. Wyróżnia pracę nauczycieli i przypomina pionierską historię Polski

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 07:07
14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Obchodzony jest w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
rozwiń zwiń