X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drugi dzień posiedzenia Sejmu. Posłowie zajmą się budżetem na 2022 rok

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 04:21
Projekt ustawy budżetowej zakłada, że dochody państwa wyniosą 481 miliardów złotych, a wydatki 512 miliardów. Maksymalny deficyt powinien wynieść 30,9 miliarda złotych. Wzrost gospodarczy w przyszłym roku wedle prognoz rządowych ma wynieść 4,6 procent, a dług publiczny - 56,6 procent.
Politycy podczas głosowania nad ratyfikacją Funduszu Odbudowy
Politycy podczas głosowania nad ratyfikacją Funduszu OdbudowyFoto: fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Posłowie zajmą się projektem przyszłorocznego budżetu. Projekt ustawy budżetowej zakłada, że dochody państwa wyniosą 481 miliardów złotych, a wydatki 512 miliardów. Maksymalny deficyt powinien wynieść 30,9 miliarda złotych. Wzrost gospodarczy w przyszłym roku wedle prognoz rządowych ma wynieść 4,6 procent, a dług publiczny - 56,6 procent.

Czytaj także:
budżet-2016.jpg
Wiceminister finansów: budżet na 2022 r. ostrożnościowy, skrojony na czas po pandemii

Czytaj także:

Posłuchaj
00:57 11344547_1.mp3 Sejm zajmie się budżetem na 2022 rok. Materiał Małgorzaty Naukowicz (IAR)

Projekt 

Projekt przyszłorocznego budżetu rząd przyjął na posiedzeniu w ubiegłym tygodniu. Minister finansów Tadeusz Kościński mówił wówczas, że polska gospodarka ma się po pandemii coraz lepiej. - Eksport rośnie, produkcja rośnie, konsumpcja rośnie - podkreślał.

Wiceminister finansów Sebastian Skuza zapewnił, że przewidziano kontynuację dotychczasowych programów społecznych takich jak Rodzina 500 plus. - Mamy także nowy program - Kapitał Opiekuńczy, którego koszt to 3 miliardy 200 milionów. Zwiększamy również nakłady na służbę zdrowia - zwrócił uwagę. 

Razem z projektem ustawy budżetowej zostanie rozpatrzony też projekt ustawy okołobudżetowej na 2022 rok. 

jbt

Czytaj także

"Polski Ład da się zrealizować tylko ciężką pracą". List prezesa PiS do klubów "Gazety Polskiej"

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 21:15
Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podkreślił w liście do uczestników Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", że Polska stoi obecnie przed ogromną szansą. Jak ocenił, "cele Polskiego Ładu da się zrealizować tylko wtedy, gdy będziemy - mam tu na myśli PiS - bardzo ciężko pracować i nie będziemy popełniać określonych błędów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz łatwiej o pieniądze na mieszkanie, banki łagodzą kryteria. Nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2021 12:50
Wyniki ankiety za II kwartał 2021 r. wskazują na poprawę sytuacji gospodarczej i wzrost popytu na kredyt. Banki złagodziły kryteria udzielania kredytów mieszkaniowych i konsumpcyjnych - wynika z informacji NBP o sytuacji na rynku kredytowym.
rozwiń zwiń