X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent powoła Radę ds. Młodzieży. "To krok służący wzmocnieniu głosu młodych"

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2021 02:39
Głównym zadaniem Rady ds. Młodzieży będzie opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych, dotyczących problemów młodego pokolenia.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Foto: Shutterstock/Kiev.Victor

Uroczystość powołania Rady odbędzie się w czwartek w południe w Pałacu Prezydenckim. Następnie rozpocznie się pierwsze posiedzenie Rady, poświęcone ustaleniu harmonogramu jej prac oraz dyskusji "Młodzi wobec wyzwań przyszłości".

Jak mówił Informacyjnej Agencji Radiowej prezydencki doradca Łukasz Rzepecki, powołanie Rady do spraw Młodzieży jest zwieńczeniem trwających ponad rok konsultacji społecznych z cyklu "Młodzi w Pałacu".

Czytaj także:
Budynek architektura projektowanie_1200.jpg
Projektowanie współczesnych szkół. Budynek szkolny i jego otoczenie

- Podczas spotkań ponad 160 środowisk młodzieżowych zgłosiło swoje uwagi, problemy oraz rekomendacje związane z polityką młodzieżową - poinformował Łukasz Rzepecki. Prezydencki doradca wskazywał, że powołanie Rady do spraw Młodzieży, to "następny krok służący wzmocnieniu głosu młodych ludzi w Pałacu Prezydenckim".

Posłuchaj
00:19 11344494_1.mp3 Łukasz Rzepecki o powołaniu Rady do spraw Młodzieży. (IAR)

Czytaj także:

Organizacja

W skład Rady wejdą między innymi przedstawiciele organizacji młodzieżowych, studenckich oraz klimatycznych.

Rada do spraw Młodzieży to kolejne prezydenckie gremium, które będzie działało w ramach Narodowej Rady Rozwoju. Wcześniej Andrzej Duda powołał Radę do spraw Ochrony Zdrowia, Radę do spraw Społecznych oraz Radę do spraw Wsi i Rolnictwa.

jbt

Czytaj także

"Daje największą szansę na rozwój". 26 organizacji młodzieżowych ze wsparciem dla prezydenta

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 13:19
Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia, uważamy, że wygrana prezydenta Andrzeja Dudy daje największą szansę na rozwój przemyślanej i opartej o dialog pokoleniowy polityki młodzieżowej naszego kraju - czytamy w apelu wyborczym "Młoda Polska 2020-2025" podpisanym przez 26 organizacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent powoła Radę ds. Młodzieży. W czwartek uroczystość i pierwsze posiedzenie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 10:06
Prezydent Andrzej Duda powoła w czwartek Radę ds. Młodzieży. Do jej głównych zadań należeć będzie m.in. opracowywanie założeń i projektów prezydenckich inicjatyw legislacyjnych dotyczących spraw młodzieży - przekazał prezydencki doradca Łukasz Rzepecki.
rozwiń zwiń