X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska przekazała Kirgistanowi 55 tys. dawek szczepionki przeciw COVID-19. "Wyraz solidarności i wsparcia"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 19:36
Polska przekazała Kirgistanowi 55 200 dawek szczepionki przeciw COVID-19. Darowizna ta stanowi wyraz solidarności szczepionkowej z drugim już, po Uzbekistanie, państwem położonym w regionie środkowoazjatyckim - przekazało polskie MSZ.
Przekazanie szczepionek przeciwko COVID-19 na lotnisku w Biszkeku
Przekazanie szczepionek przeciwko COVID-19 na lotnisku w BiszkekuFoto: gov.pl

E-1YA2cXMAceLlp (1).jpg
Wietnam: blisko 8 ton pomocy humanitarnej z Polski przyleciało do Sajgonu

Jak podaje resort dyplomacji w komunikacie, przekazanie szczepionek nastąpiło w poniedziałek na międzynarodowym lotnisku w Biszkeku. Preparaty zostały natychmiast po przekazaniu rozdysponowane do regionalnych centrów szczepień.

W ceremonii związanej z przekazaniem szczepionek uczestniczyli: zastępca ministra zdrowia i rozwoju społecznego Ulugbek Bekturganów, zastępca ambasadora RP w Kirgistanie z rezydencją w Nur-Sułtanie Tomasz Kollat, ambasador UE w Kirgistanie Eduard Auer oraz kierownik Konsulatu Generalnego w Ałmatach, konsul RP Jerzy Timofiejuk.

MSZ przypomina, że Kirgistan to już drugie po Uzbekistanie państwo Azji Środkowej, do którego trafiła w ostatnich miesiącach pomoc z Polski w postaci szczepionek.

Globalne wyzwanie

"Okres ponad półtorarocznej pandemii pokazuje, że walka z COVID-19 stanowi globalne wyzwanie, a przeciwdziałanie chorobie i jej skutkom wymaga solidarności na poziomie ogólnoświatowym. Istotnym elementem przeciwdziałania zachorowaniu jest równy i bezpieczny dostęp do szczepień, których wciąż jeszcze brakuje w wielu miejscach na świecie, również w regionie Azji Środkowej. Zwiększenie liczby zaszczepionych osób w skali globalnej to ważny krok w walce z pandemią w wymiarze światowym" - podkreśla resort spraw zagranicznych.

Jak zapewniono, Polska dysponuje obecnie odpowiednim zaopatrzeniem szczepionek, które pozwalają na zabezpieczenie potrzeb wewnętrznych, ale też podzielenie się z partnerami zagranicznymi w potrzebie. "Darowizna szczepionek stanowi symboliczny wyraz wsparcia i solidarności z państwami, które borykają się z problemem pandemii" - dodało MSZ.

Czytaj również:

Przypomniano, że w ramach solidarności międzynarodowej i walki z pandemią Polska wysłała już do krajów tego regionu sprzęt medyczny oraz środki ochrony osobistej. W minionych miesiącach szczepionki przeciwko COVID-19 trafiły m.in. do Egiptu, Wietnamu, Tajwanu, Kenii, Ukrainy, Australii i Norwegii. Równolegle realizowane są projekty pomocy rozwojowej, mające również na celu niwelowanie negatywnych skutków, jakie niesie ze sobą pandemia.

kp

Czytaj także

Dr Kuchar: za kilka tygodni będzie do kilkunastu lub kilkudziesięciu tysięcy zachorowań dziennie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 18:35
- Niestety musimy przygotować się na to, że jeśli nie koronawirus, to inny czynnik biologiczny zagrozi nam w przyszłości - mówił w Polskim Radiu 24 dr Ernest Kuchar z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy lek zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19. "Jedyna kombinacja długodziałających przeciwciał"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:25
Lek określony symbolem AZD7442, zawierający przeciwciała, zmniejsza ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 lub zgonu z jego powodu - potwierdziła III faza badania klinicznego, które było prowadzone także w Polsce.
rozwiń zwiń