X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wiceszef MZ apeluje do medyków: zapraszamy Komitet Protestacyjno-Strajkowy na spotkanie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 19:28
- Chcemy, by w piątek na posiedzeniu trójstronnego zespołu spotkały się wszystkie strony. Jesteśmy gotowi i zapraszamy Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia. Na tę chwilę nie przewidujemy obecności premiera - powiedział w środę w RMF FM wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Waldemar Kraska
Waldemar KraskaFoto: Ministerstwo Zdrowia/Twitter
1200_Niedzielski_PAP.jpg
Minister zdrowia: roszczenia protestujących medyków, które sięgają 100 mld zł, są nierealne

Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia wystosował w środę do premiera Mateusza Morawieckiego zaproszenie na spotkanie w piątek, argumentując, że "to premier jest osobą decyzyjną w państwie".

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przypomniał w RMF FM, że 15 października odbędzie się posiedzenie Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. - Chcemy, by w piątek na posiedzeniu zespołu trójstronnego spotkały się wszystkie strony. To jest jedyne i właściwe miejsce, gdzie powinno dojść do wypracowania porozumienia - dodał.

- Ubolewamy nad tym, że medycy nie chcą przyjść na spotkanie zespołu trójstronnego. Jesteśmy gotowi i zapraszamy komitet protestacyjny - powiedział. - Ja z natury jestem optymistą. Myślę, że do tych rozmów w piątek dojdzie i wypracujemy porozumienie - dodał.

"Nie przewidujemy obecności pana premiera"

Dopytywany o obecność premiera Mateusza Morawieckiego, Kraska odparł: "na tę chwilę nie przewidujemy obecności pana premiera, ale oczywiście to jest jego decyzja".

Rzecznik rządu Piotr Müller pytany o dalsze rozmowy rządu z protestującymi przekazał, że wszelkie pełnomocnictwa w zakresie dyskusji z protestującymi medykami ma minister zdrowia Adam Niedzielski i to on jest upoważniony przez premiera do kontynuowania rozmów.

O powrót do rozmów z protestującymi zaapelowali wcześniej w środę do szefa MZ prezesi samorządów zawodów medycznych - prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Andrzej Matyja, prezes Krajowej Rady Diagnostów Laboratoryjnych Alina Niewiadomska, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych Zofia Małas, a także prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów Maciej Krawczyk.

Czytaj także:

Na kilku spotkaniach przedstawicieli MZ i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia w Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie strony nie doszły do porozumienia.

Wiceminister zdrowia Piotr Bromber komentował kilka dni temu, że komitet odrzucił chęć dalszych rozmów. Zapowiedział, że na zespole trójstronnym, w którym są związki zawodowe oraz pracodawcy, będą prowadzone prace m.in. nad wzrostem wynagrodzeń w ochronie zdrowia na kolejne lata. 

jb

Czytaj także

"Zaczynam się poważnie nad tym zastanawiać". Minister zdrowia o upaństwowieniu ratownictwa medycznego

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 09:28
- W dziewięciu województwach te same systemowe rozwiązania nie są kontestowane, a w kilku województwach mamy do czynienia z tym, że stacje nie dogadują się z ratownikami - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski przypominając, że właścicielami stacji ratowniczych są marszałkowie województwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chciałbym, byśmy doszli do porozumienia w czwartek". Andrusiewicz o negocjacjach z medykami

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 10:34
– Od początku powtarzaliśmy, że postulaty medyków są zaporowe. Siedliśmy do stołu, by każda strona mogła zejść ze swoich granicznych wartości. Chciałbym, byśmy doszli do porozumienia w czwartek – powiedział rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
rozwiń zwiń