X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sejmowa komisja przeciwko senackiej poprawce ustawy o cudzoziemcach. "To byłby prezent dla Łukaszenki"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:43
Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych odrzuciła jedyną merytoryczną poprawkę Senatu wprowadzoną do nowelizacji ustawy o cudzoziemcach. Przewidywała ona, że cudzoziemiec, który przekroczy granicę wbrew przepisom prawa wraz z małoletnim dzieckiem, nie będzie od razu wydalany z Polski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: twitter.com/terytorialsi

Negatywne stanowisko do poprawki przedstawił wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Przed komisją tłumaczył, że ten wyłom w przepisach byłby prezentem dla Alaksandra Łukaszenki.

1200_ABW_free.jpg
ABW zatrzymała mężczyznę podejrzanego o szpiegostwo. Współpracował z białoruskim wywiadem
Posłuchaj
00:22 uchodźcy Wąsik IAR 1.mp3 Maciej Wąsik o negatywnych skutkach proponowanej poprawki (IAR)

W ocenie wiceszefa resortu, gdyby ta poprawka weszła w życie, to wszystkie grupy imigrantów, którzy nielegalnie przekraczają naszą wschodnią granicę, mieliby ze sobą dzieci. Wąsik podkreślił, że polski rząd nie chce doprowadzić do takiej sytuacji, bo jak zaznacza, żaden odpowiedzialny rodzic nie powinien brać w taką drogę dzieci.

Czytaj również:

"Wychodzi naprzeciw bieżącej sytuacji"

Senator Lewicy Gabriela Morawska-Stanecka, uzasadniając poprawkę, przekonywała, że wychodzi na przeciw obecnej sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i wyeliminuje sytuację, kiedy małe dzieci koczują na granicy ze swoimi rodzicami. Tłumaczyła, że dzięki tej poprawce rodzic, który złoży zażalenie na decyzję o wydaleniu z Polski, będzie mógł przez ten czas być objęty ochroną na terytorium naszego kraju.

1200_Sejm_TT.png
Rekordowe poparcie dla PiS, opozycja w tyle. Jest nowy sondaż
Posłuchaj
00:26 uchodźcy Morawska IAR 2.mp3 Gabriela Morawska-Stanecka o proponowanej poprawce do ustawy (IAR)

Nowelizacja ustawy o cudzoziemcach przewiduje, że cudzoziemiec zatrzymany niezwłocznie po nielegalnym przekroczeniu granicy zewnętrznej Unii Europejskiej, decyzją komendanta placówki Straży Granicznej zostanie zobowiązany do opuszczenia terytorium Polski i objęty czasowym zakazem wjazdu do naszego kraju i Strefy Schengen.

Głosowanie nad poprawkami Senatu zostanie przeprowadzone na posiedzeniu plenarnym Sejmu.

jmo

Czytaj także

Na granicy z Białorusią stanie mur. Wiceszef MON: skorzystamy z doświadczeń międzynarodowych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 13:37
- Będziemy budować trwałe ogrodzenie na wschodniej granicy Polski, to będzie jakaś forma muru. Granica będzie zabezpieczona znacznie bardziej niż to miało miejsce do tej pory - powiedział w piątek wiceszef MON Marcin Ociepa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czwartkowe posiedzenie Senatu. Przepisy dot. nielegalnego przekraczania granicy i tzw. ustawa antykorupcyjna

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 18:25
Nowelą, zgodnie z którą cudzoziemiec zatrzymany niezwłocznie po nielegalnym przekroczeniu granicy Unii Europejskiej, postanowieniem komendanta placówki Straży Granicznej będzie zobowiązany do opuszczenia terytorium RP oraz tzw. ustawą antykorupcyjną - zajmie się Senat na rozpoczynającym się w czwartek posiedzeniu.
rozwiń zwiń