X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prof. Kozłowski: chcemy zabezpieczyć granicę UE, za którą bierzemy odpowiedzialność i różne elementy są do tego niezbędne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 16:23
- Mamy do czynienia z sytuacją absurdalnie trudną, skomplikowaną z etycznego i społecznego punktu widzenia i bezwzględnie wykorzystywaną zarówno przez reżim, jak i przez osoby, które na tym próbują zarobić pieniądze - mówił o sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy na antenie Polskiego Radia 24 dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni prof. Artur Kozłowski.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: twitter.com/Zelazna_Dywizja

Gość audycji został zapytany, jak wykorzystać stan nadzwyczajny, żeby po jego zakończeniu przy granicy było bezpiecznie. - Chciałbym powiedzieć, że to wszystko zmierza w dobrą stronę - mówił. - Mamy sytuację, że chcemy zabezpieczyć wschodnią granicę UE, za którą bierzemy odpowiedzialność, i różne elementy są do tego niezbędne - dodał.

Marian Kowalski 1200.jpg
Kryzys migracyjny a zachowanie polskiej opozycji. Marian Kowalski: wylansowała się medialnie

Posłuchaj
14:15 PR24_mp3 2021_10_13-15-33-07.mp3 Prof. Artur Roland Kozłowski o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej ("Temat dnia"/Polskie Radio 24) 

- To, co musimy robić, to docierać z komunikatem werbalnym i pokazywać, że to nie będzie prosty korytarz do przejścia (…) - tłumaczył. Dodał, że trzeba także prowadzić "realne działania, które hamują i pokazują, jak bardzo to jest niebezpieczne". - Chodzi także o pokazanie bezzasadności próbowania przechodzenia przez naszą granicę ku Niemcom czy Francji - podkreślił dziekan WSB.

Wykorzystywanie rodzin z dziećmi

Prof. Artur Roland Kozłowski odniósł się także do sytuacji rodzin, które są rozdzielane, aby "zwiększyć prawdopodobieństwo przekroczenia granicy, zwłaszcza przez dzieci, które są wykorzystywane". - Mamy do czynienia z sytuacją absurdalnie trudną, skomplikowaną z etycznego i społecznego punktu widzenia i bezwzględnie wykorzystywaną zarówno przez reżim, jak i przez osoby, które na tym próbują zarobić pieniądze - mówił.

Czytaj także:

Na pytanie, jak prowadzić politykę informacyjną i studzić grę na emocjach, dziekan WSB odpowiedział, że "proponowałby działanie dwutorowe". - Z jednej strony trzeba pokazywać, że to nie jest droga do przejścia do Europy, ale jednocześnie trzeba dać znać, że Europa robi coś dobrego dla tych, którzy próbują się do nas przedostać - mówił. Dodał także, że trzeba pomagać w równy sposób tam, gdzie jest to możliwe.

Prof. Artur Roland Kozłowski ocenił także, że brakuje zdecydowanego działania Unii Europejskiej w odpowiedzi na działanie Rosji w kryzysie migracyjnym.

***

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy jest coraz bardziej napięta - duże grupy migrantów próbują dostać się na terytorium Unii Europejskiej. Straż Graniczna odnotowuje także rekordy w przypadku zatrzymań osób, które pomagają w nielegalnym przekroczeniu granicy. 

- Są to zdarzenia niezwykle ciężkie dla funkcjonariuszy SG i żołnierzy Wojska Polskiego, ponieważ wygląda to tak, że na patrol funkcjonariuszy naciera grupa 90 lub 130 osób, forsując zapory techniczne i próbując siłowo przedostać się do Polski - powiedziała ppor. Anna Michalska. Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Kamiński, poinformował, że trwają rozmowy dotyczące budowania profesjonalnej i stałej zapory na granicy.

Więcej w nagraniu. 

***

Audycja: "Temat dnia/Gość PR24"

Prowadząca: Magdalena Złotnicka

Gość: prof. Artur Roland Kozłowski (dziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Gdyni)

Data emisji: 13.10.2021

Godzina: 15:33

ng

Czytaj także

Wołodźko o graniu kryzysem migracyjnym: opozycja na tym nie wygra

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 12:05
- Platforma traci na tym w sondażach mniej, ponieważ Donald Tusk uruchomił inną narrację - ocenił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Wołodźko, publicysta "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSZ: Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając kobiety i dzieci na granicę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 21:19
- Alaksandr Łukaszenka stosuje szantaże emocjonalne wysyłając migrantów, w tym kobiety i dzieci na granicę. Staramy się zachęcić naszych partnerów z Bliskiego Wschodu, by nie pozwalali na proceder wykorzystywania ich obywateli przez reżim Łukaszenki - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń