X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Przewodniczący Rady Narodowej Republiki Słowackiej: jesteśmy gotowi wysłać kontyngent straży granicznej do Polski

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:10
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej Borisem Kollarem. Jednym z tematów rozmów był kryzys migracyjny.
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej Borisem Kollarem
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z przewodniczącym Rady Narodowej Republiki Słowackiej Borisem KollaremFoto: Twitter/Sejm

1200, Marcin Ociepa, Forum.jpg
"Cały czas jesteśmy w kontakcie z NATO". Wiceszef MON o sytuacji na granicy

Jak mówili podczas wspólnej konferencji prasowej, tematem rozmów były relacje dwustronne, współpraca w ramach Unii Europejskiej, Grupy Wyszehradzkiej, Inicjatywa Trójmorza oraz sytuacja na wschodniej granicy. Podkreślali, że w sprawie kryzysu migracyjnego, z jakim mamy teraz do czynienia, należy mówić jednym głosem.


Posłuchaj
00:18 11343468_2.mp3 Marszałek Sejmu po spotkaniu z szefem Rady Narodowej Republiki Słowackiej (IAR)

Elżbieta Witek zwracała uwagę, że granica polsko-białoruska jest zarazem wschodnią granicą Unii Europejskiej. Jak mówiła, Unia musi sobie zdać sprawę, że problem jest bardzo poważny.

Boris Kollar mówił, że problem na granicy z Białorusią jest problemem nie tylko Polski, ale również Słowacji, Węgier i całej Unii Europejskiej. Jego zdaniem, władze Francji i Niemiec nie do końca zdają sobie z tego sprawę. - Dlatego Słowacja wykonała gest, który będzie dostrzeżony w całej Unii Europejskiej - powiedział.

Pomoc Słowacji

Poinformował, że Republika Słowacka jest przygotowana do wysłania kontyngentu funkcjonariuszy policji lub straży granicznej, podobnie, jak było to w przypadku Macedonii. - Możemy ich wysłać do Polski, aby zajęli się obroną granicy strefy Schengen, bo chronimy całą Unię Europejską - zaznaczył.

Do tej propozycji odniosła się marszałek Elżbieta Witek. Jak zaznaczyła, nasze kraje dobrze wiedzą, jak działa reżim Aleksandra Łukaszenki i jak działa Władimir Putin. - Zgodziliśmy się oboje, że to jest inspirowane przez Rosję - mówiła. Zapowiedziała, że propozycję przewodniczącego Kollara przekaże premierowi Mateuszowi Morawieckiemu.

Elżbieta Witek i Boris Kollar przypomnieli też, że podczas kryzysu migracyjnego w 2015 roku kraje Grupy Wyszehradzkiej nie zgodziły się na kwotowy podział migrantów pomiędzy kraje Wspólnoty, a po kilku latach Unia Europejska podzieliła to stanowisko.

pkur

Czytaj także

Jan Parys o obowiązującym stanie wyjątkowym: Polska w sposób całkowicie legalny broni swoich granic

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 17:19
- Stan wyjątkowy jest to rzecz bezwzględnie konieczna, ponieważ dzięki temu Straż Graniczna i wojsko mają większą swobodę w kontrolowaniu pasa przygranicznego i mogą w sposób bardzo kategoryczny decydować o tym, kto ma prawo tam przebywać - mówił w Polskim Radiu 24  Jan Parys, były minister obrony narodowej w rządzie Jana Olszewskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa nie mogą ulegać emocjom". Politolog o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2021 11:05
- Nawet w tak trudnej moralnie sytuacji instytucje państwowe muszą realizować procedury dla wspólnego bezpieczeństwa - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog Jarosław Wojtas, odnosząc się do sytuacji na polsko-białoruskim pograniczu. 
rozwiń zwiń