X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Napięta sytuacja na granicy. Poseł PiS: przygotowania do postawienia zapory rozpoczęły się dużo wcześniej

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 15:15
Posłowie zajmą się dziś rządowym projektem specustawy w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Przewiduje, że będzie to solidna i wysoka zapora wyposażona w system monitoringu oraz detekcji ruchu. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się na posiedzeniu połączonych komisji administracji i spraw wewnętrznych oraz obrony narodowej.
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: twitter.com/mblaszczak
płot granica FORUM 1200.jpg
Ustawa o budowie zabezpieczenia granicy państwowej. Projekt wpłynął do Sejmu

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski mówił, że projekt jest odpowiedzią na zagrożenie, jakie występuje na granicy z Białorusią. W jego ocenie potwierdza ono potrzebę budowy muru. Poseł PiS dodał, że przygotowania do postawienia tej zapory rozpoczęły się dużo wcześniej, a konkretnie, kiedy pojawiły się pierwsze tego typu sygnały na granicy białorusko-litewskiej.

Posłuchaj
00:25 11343421_2.mp3 Daniel Milewski: projekt jest odpowiedzią na zagrożenie, jakie występuje na granicy z Białorusią (IAR) 

Sceptycznie pomysł budowy muru ocenia opozycja. Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej obawia się czy rządzącym uda się sprawnie zrealizować tę inwestycję. W jej ocenie może się okazać, że mur nie zostanie wybudowany nawet w ciągu dwóch lat.

Posłuchaj
00:19 11343421_1.mp3 Katarzyna Lubnauer: obawiam się czy rządzącym uda się sprawnie zrealizować tę inwestycję (IAR)

Czytaj także:

Posiedzenie komisji rozpocznie się o godzinie 16:30. Jeszcze dziś około godziny 23 planowane jest również II czytanie projektu.


IAR/ jb

Czytaj także

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska o sytuacji na granicy: zachowanie aktywistów jest nieodpowiedzialne

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:27
- Bardzo nieodpowiedzialnie zachowują się aktywiści, którzy de facto pomagają w nielegalnym procederze przemytu ludzi z Polski do Niemiec albo do innych krajów - mówiła w Polskim Radiu 24 Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska (z-ca redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej"). 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zawoalowana groźba". W "Gazecie Wyborczej" próba zastraszenia funkcjonariuszy SG

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:47
Prawnik fundacji FOR Eliza Rutynowska na łamach "Gazety Wyborczej" sugeruje, że na granicy z Białorusią dochodzi do bezprawnych działań polskich służb, a funkcjonariusze powinni liczyć się z konsekwencjami - informuje portal tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komunikaty na granicy, kłamstwa i ucieczki ze szpitali. SG o naporze migracyjnym z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 14:17
Minionej doby odnotowano 470 prób nielegalnego przekroczenia granicy Białorusi z Polską. Straż Graniczna poinformowała, że wszystkie przypadki zostały udaremnione. Rzecznik SG Anna Michalska powiedziała w trakcie briefingu prasowego, że od początku października udaremniono prawie 7 tysięcy prób przekroczenia granicy.
rozwiń zwiń