X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nadmierne korzystanie z internetu przez młodzież. Nowy poradnik wskaże nauczycielom, jak podjąć temat

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 12:04
Praktyczne porady i wskazówki, jak rozmawiać z uczniami o nadmiernym korzystaniu ze smartfonów i internetu znajdą nauczyciele w poradniku, który opublikował państwowy instytut badawczy NASK.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Shestakoff
nastolatka mama komputer internet 1200 free
Nastolatkowie wpatrują się w ekrany komputera i smartfona 12 godzin dziennie. Niepokojące wnioski najnowszego raportu

Poradnik "FOMO i problemowe używanie internetu" to przeznaczona dla nauczycieli trzecia publikacja z serii NASK "Bezpieczni w sieci z OSE". Wcześniejsze były o sekstingu i cyberprzemocy, na które narażeni są uczniowie.

Czytaj także:

- Teraz przyszedł czas na FOMO i problemy młodych związane ze zbytnim przywiązaniem do sieci i urządzeń cyfrowych. Skutki nadmiernego korzystania z sieci będą widoczne we wszystkich sferach życia młodego człowieka. Chcemy więc przekazać pracownikom oświaty pomysły i inspiracje do prowadzenia rozmów z uczniami o zdrowych nawykach cyfrowych i sposobach radzenia sobie ze skutkami wzmożonego użytkowania nowych technologii - powiedziała cytowana w komunikacie dyrektor ds. Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Ekosystemu OSE Agnieszka Żeglińska.

FOMO to skrót od angielskiego "Fear of missing out", który oznacza lęk przed odłączeniem, wypadnięciem z obiegu. To obawa, że coś istotnego nam umknie, kiedy nie będziemy online. Jak podaje NASK, problem ten ma znaczna liczba polskich internautów. Eksperci NASK przestrzegają, że FOMO może dotknąć każdego, niezależnie od wieku, ale to nastolatki są na nie szczególnie podatne.

Praktyczne porady i wskazówki

W poradniku można znaleźć praktyczne porady i wskazówki, jak rozmawiać z uczniami na temat nadmiernego korzystania ze smartfonów i internetu oraz jak pomóc im kształtować zdrowe cyfrowe nawyki. Mowa w nim jest też o problemie nadużywania nowych technologii - skali zjawiska, konsekwencjach, jakie powoduje. Nauczyciele dowiedzą się też, które sygnały powinny wzbudzić niepokój i jakie kroki można podjąć w takiej sytuacji.

Nieodpłatną publikację można pobrać ze strony można pobrać w tym miejscu.

pb

Czytaj także

Polskie nastolatki coraz więcej czasu spędzają w Internecie

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2021 15:39
Nastolatki coraz więcej czasu spędzają w internecie, a wprowadzenie nauki w formie zdalnej nie zmniejszyło zainteresowania tą formą spędzania czasu. To jeden z wniosków raportu "Nastolatki 3.0" przygotowanego przez państwowy instytut badawczy NASK.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Internet a zdrowie nastolatków

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 21:21
Ból głowy i zaburzenia snu to coraz częstsze objawy nadużywania Internetu przez nastolatków.
rozwiń zwiń