X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rekordowe poparcie dla PiS, opozycja w tyle. Jest nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2021 07:13
Gdyby wybory do parlamentu odbywały się w najbliższą niedzielę Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 40 proc. poparcia, Koalicja Obywatelska na 26 proc. głosów, a trzecie miejsce zajęłaby Polska 2050 z 12 proc. - wynika z sondażu pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Posiedzenie Sejmu
Posiedzenie SejmuFoto: twitter.com/@KancelariaSejmu
granica białoruś wojsko mon 1200.jpg
Polacy są zgodni: to wojna hybrydowa. Zobacz wyniki sondażu ws. sytuacji na granicy z Białorusią

Portal zwraca uwagę, że Zjednoczona Prawica zanotowała "rekordowy, najlepszy od bardzo wielu miesięcy wynik". "Z naszego badania wynika, że ZP odbiera obecnie wyborców Konfederacji. Lekko w górę Koalicja Obywatelska, traci Polska 2050 Szymona Hołowni" - czytamy.

Czytaj także:

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, wzięłoby w nich udział 62 proc. badanych (wzrost o punkt proc.) - 47 proc. odpowiedziało "zdecydowanie tak", a 15 proc. "raczej tak". 17 proc. badanych wskazało, że zdecydowanie nie wzięłoby udziału w wyborach i taki sam odsetek odpowiedział "raczej nie".

Z sondażu, w którym nie uwzględniono niezdecydowanych, wynika, że chęć oddania głosu na PiS zadeklarowało 40 proc. respondentów, co oznacza wzrost o 3 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem.

Jakie poparcie dla opozycji?

Koalicja Obywatelska mogłaby liczyć na 26 proc. głosów (wzrost o punkt proc.), a Polska 2050 Szymona Hołowni - na 12 proc. (spadek o 2 pkt. proc.).

Z badania wynika, że Konfederację wskazało 7 proc. respondentów (spadek o 4 pkt. proc.), Lewicę również 7 proc. (bez zmian).

Kukiz'15 cieszy się poparciem 2 proc. respondentów (bez zmian). Taki sam odsetek respondentów wskazał PSL (wzrost o punkt proc.) i Porozumienie Jarosława Gowina (wzrost o punkt proc.). 2 proc. wskazało inne ugrupowanie.

Wnioski po badaniu

Portal zwraca uwagę, że badanie zostało przeprowadzone w okresie gorących wydarzeń takich jak wojna hybrydowa z Białorusią oraz sporów z UE. "Badanie zdaje się potwierdzać, że prezentując zdecydowane stanowisko, PiS mobilizuje wokół siebie prawą stronę sceny politycznej" - czytamy.

***

Badanie Social Changes zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie 1068. Polaków, od 8 do 11 października br.

pb

Czytaj także

Duża przewaga Zjednoczonej Prawicy nad KO. Sprawdź nowy sondaż

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 08:21
Chęć głosowania na Zjednoczoną Prawicę deklaruje 37 proc. badanych, na Koalicję Obywatelską - 25 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni - 14 proc. - wynika z najnowszego sondażu Social Changes dla portalu wPolityce.pl. Na kolejnych miejscach znalazły się Konfederacja (11 proc.) i Lewica (7 proc.).
rozwiń zwiń