X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Minister zdrowia zaapelował do społeczności akademickiej. "To nasz obowiązek, by walczyć o prawdę"

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 12:55
Apeluję do społeczności akademickiej, aby walczyć o prawdę. To nasz obowiązek, by walczyć o prawdę, głosić wiedzę, mówić o obiektywnych wynikach badań - powiedział w poniedziałek w Gdańsku minister zdrowia Adam Niedzielski.
Minister Zdrowia Adam Niedzielski na inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Atheneum Gedanense Novu
Minister Zdrowia Adam Niedzielski na inauguracji roku akademickiego na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym w Atheneum Gedanense NovuFoto: PAP/Adam Warżawa

Szef MZ uczestniczy w inauguracji roku akademickiego 2021/2022 na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym.

szczepionka_pap_1200.jpg
Rok temu w Polsce było dwa razy więcej nowych zakażeń. "Zmiana wynika z liczby zaszczepionych

- To kolejny rok akademicki, który rozpoczynamy w realiach walki z pandemią. Pandemią, która odznaczyła ogromne piętno (...) w każdej dziedzinie życia. Ten rok, który dzisiaj rozpoczynamy daje nam nadzieję na systematyczny powrót do normalności - powiedział Niedzielski.

Walka o przywrócenie autorytetu wiedzy

Podkreślił, że działania podejmowane w kierunku powrotu do normalności są możliwe dzięki wiedzy, nauce, badaniom i zdobyczom cywilizacyjnym. - Odwoływanie się do badań, faktów, wniosków z debaty naukowej - to motto powinno przyświecać nam na drodze do normalności - zaznaczył.

Niedzielski zauważył, że obecnie obserwujemy różne kryzysy - nie tylko ten zdrowotny związany z pandemią, ale również kryzys autorytetów. - Kryzys autorytetów widzimy w takich trywialnych przejawach jak ruch antyszczepionkowy, który - zamiast wiedzy, badań, opierania się na dowodach - prezentuje i proponuje nam łatwą manipulację, powierzchowną wiedzę, uproszczenia, skróty myślowe, które prowadzą do zupełnie nieracjonalnych wniosków. Niech ten nowy rok akademicki będzie walką o przywrócenie autorytetu wiedzy, który może wyprowadzić nas z kryzysu pandemicznego - zaakcentował.

Walka o prawdę

Zaapelował też do społeczności akademickiej, aby walczyła o prawdę. - To nasz obowiązek, by walczyć o prawdę, głosić wiedzę, mówić o obiektywnych wynikach badań, przekonywać do racjonalności, która w tej wiedzy jest głęboko osadzona - dodał.

Minister zdrowia powiedział, że innowacje są tą siłą w medycynie, która pomaga osiągnąć niemożliwe. - Najnowsze technologie to odpowiedź na deficyty finansowe czy kadrowe oraz starzenie się społeczeństwa i związane z tym większe zapotrzebowanie na świadczenia medyczne - podkreślił.

- Życzę, byśmy w tym nowym roku akademickim - dzięki zdobyczom wiedzy, nauki, techniki - mogli powrócić do normalności i zająć się tym, co najważniejsze w życiu akademickim, czyli badaniami i edukacją - podkreślił szef MZ.

as

Czytaj także

Minister zdrowia o czwartej fali pandemii: obecnie szybciej dochodzi do pogorszenia stanu zdrowia

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 13:42
– Pacjentów z COVID-19 w szpitalach jest mniej, ale przebieg kliniczny jest inny. W aktualnej fali pandemii w przebiegu COVID-19 szybciej dochodzi do załamania i pogorszenia stanu zdrowia – wskazał na Kongresie 590 minister zdrowia Adam Niedzielski.
rozwiń zwiń