X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kilka osób zatrzymanych, kilkadziesiąt wylegitymowanych". Policja podaje statystyki po niedzielnym wiecu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 10:47
- Podczas niedzielnych wydarzeń w stolicy było bezpiecznie. Policjanci zatrzymali łącznie dziewięć osób, wylegitymowali 71 innych; skierowano też do sądu 36 wniosków o ukaranie - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Albert Zawada

Funkcjonariusz przekazał, że podczas marszu ulicami Warszawy po zakończeniu niedzielnej manifestacji na placu Zamkowym doszło do niebezpiecznych sytuacji. Jak podał, we wszystkich niedzielnych wydarzeniach policjanci wylegitymowali 71 osób. - To jest również zatrzymanie łącznie 9 osób, gdzie pięć osób zostało zatrzymanych w godzinach porannych, cztery pozostałe osoby w godzinach wieczornych - podczas zgromadzenia została m.in. zatrzymana pani Katarzyna A. - mówił.

Atak na funkcjonariuszy

- W Warszawie zawsze możemy "liczyć" na osoby, które kandydują do tytułu warszawianki roku. Najpoważniejsza interwencja miała miejsce na placu Zamkowym, tam zatrzymano panią Katarzynę A. – powiedział rzecznik.

Wyjaśnił, że "powodem interwencji policji było zaatakowanie jednej z uczestniczek zgromadzenia. Została ona uderzona w głowę drzewcem od flagi". Dodał, że "później zaatakowani zostali policjanci, byli uderzani, szarpani itd."

- Niestety było konieczne zatrzymanie ze strony policjantów, stąd czynności prowadzone w tej sprawie, m.in. w związku z niewykonywaniem poleceń policji, naruszeniem nietykalności i znieważeniem. Dzisiaj mają być również złożone zawiadomienia przez zaatakowaną kobietę - podkreślił.

- Następne zdarzenie, to jest przejście ulicami Warszawy, to kolejny kandydat na warszawiankę roku - pani Marta Lempart, która wyprowadziła osoby na trasę – oznajmił Marczak.

Wskazał, że "wystarczyło wskazać, że będzie takie zgromadzenie". - Ratusz nie miałby z tym problemu, policjanci zabezpieczyliby całą trasę przemarszu, nie dochodziłoby do niebezpiecznych sytuacji, m.in. na placu Bankowym - zauważył.

Zwrócił uwagę, że "podobna sytuacja miała miejsce w alei Jana Pawła II. To pokazuje, że celem nie jest, aby manifestować, ale żeby w jakiś sposób skupić na sobie uwagę mediów".

forum protest warszawa 1200.jpg
Manifestacje po wyroku TK. Atak na policjanta, dała o sobie znać również "Babcia Kasia"

Zdementował też informacje dotyczące zatrzymania kilkunastu osób i wylegitymowania ponad 100 innych. - Takie czynności nie były niezbędne. Skupiliśmy się na tym, żeby przede wszystkim to przejście zakończyło się jak najszybciej i żeby nie dochodziło do zagrożeń w ruchu drogowym - dodał Marczak.

Jego zdaniem podczas niedzielnych wydarzeń w stolicy "było bezpiecznie".

Policjant przekazał też, że przyznane w niedzielę mandaty karne związane były z używaniem rac, pirotechniki i tamowaniem ruchu. - Wniosków o ukaranie do sądu będzie łącznie 36. Pamiętajmy o tym, że to są też osoby, które brały udział w porannych wydarzeniach - dodał.

dz

Czytaj także

Sprawa gróźb wobec polityków. Policja odpiera zarzuty o stronniczość

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 16:20
 - Policja nie jest polityczna. Gdy mamy do czynienia z groźbami, każda sprawa jest dla nas tak samo ważna - powiedział rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. Dodał, że w ostatnich dniach policjanci przyjęli dwa zawiadomienia dot. gróźb wobec polityków różnych opcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pechowy złodziej z Barcelony. Chciał ukraść plecak turyście i trafił na... polskich policjantów

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 17:35
Policjanci przebywający na urlopie w Barcelonie złapali złodzieja na gorącym uczynku. Wraz z rodzinami siedzieli w jednej z restauracji i zauważyli mężczyznę, który kradnie plecak turyście z sąsiedniego stolika. Na ich reakcję nie trzeba było długo czekać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profanacja kościoła i atak na policjanta. Akty oskarżenia przeciwko Klementynie S.

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 07:27
Do Sądu Rejonowego Warszawa-Śródmieście prokuratura skierowała dwa akty oskarżenia przeciwko Klementynie S. Pisarka i aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odpowie za namalowanie czerwonego pioruna na zabytkowym kościele, oblanie policjanta farbą i wtargnięcie na teren Trybunału Konstytucyjnego.
rozwiń zwiń