X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Koncert "To, co najpiękniejsze". Krzysztof Czabański: piosenki Agnieszki Osieckiej są wiecznie żywe

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 09:15
Znane i lubiane teksty Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach wybrzmiały w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. - Jest jedną z najwybitniejszych twórczyń polskiej muzyki rozrywkowej, wielką poetką. To słychać, to jest to, co nam towarzyszy, jej piosenki zawsze wzbudzają echo w naszych umysłach, ale i w sercach - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: PAP/Tytus Żmijewski
Agnieszka Osiecka to co najpiękniesze 1200.JPG
"To, co najpiękniejsze". Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach [ZOBACZ WIDEO]

W 85. rocznicę urodzin poetki przed publicznością wystąpili polscy wokaliści wraz z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Tomasza Szymusia

Krzysztof Czabański podkreślił, że postać Agnieszki Osieckiej ma wielkie znaczenie. - Była jedną z wybitnych postaci, które przez wiele lat pojawiały się w Polskim Radiu. Ona będzie wiecznie z nami - dodał.

Posłuchaj
00:24 11337951_1.mp3 Krzysztof Czabański o twórczości Agnieszki Osieckiej (IAR)

Czytaj także:

- To, co się działo na sali, jak wszyscy wstali spontanicznie, dziękując artystom, dziękując za pomysł tego koncertu, za nowe aranżacje i wykonania. To pokazuje, że piosenki Agnieszki Osieckiej są wiecznie żywe - zaznaczył przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Posłuchaj
00:20 11337951_2.mp3 Przewodniczący Rady Mediów Narodowych: piosenki Agnieszki Osieckiej są wiecznie żywe (IAR)

Utwory poetki interpretowali: Ania Rusowicz, Dorota Miśkiewicz, Monika Borzym, Iza Połońska, Igor Herbut, Janusz Radek, Marcin Januszkiewicz i Małgorzata Walewska. W repertuarze znalazły się m.in. najbardziej znane teksty Agnieszki Osieckiej, takie jak: "Okularnicy", "Zielono mi" czy "Niech żyje bal" w solowym wykonaniu Małgorzaty Walewskiej, a na finał - wszystkich artystów i publiczności.

Gospodarze wieczoru – Anna Popek i Michał Margański Gospodarze wieczoru - Anna Popek i Michał Margański (fot. Cezary Piwowarski/Polskie Radio)

***

Wydarzenie honorowym patronatem objęła Rada Mediów Narodowych.

Transmisję sobotniego koncertu "To, co najpiękniejsze. Piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach" można było śledzić na antenie Programu 3, w mediach społecznościowych stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia po godz. 20.05.

Zapraszamy do odwiedzenia specjalnego serwisu zyciarysy.polskieradio.pl, w którym można znaleźć zapis kolejnych opowieści o Agnieszce Osieckiej, emitowanych premierowo w każdą niedzielę w audycji Romana Dziewońskiego "Do trzech razy nuta".


pb

Czytaj także

Życia rysy – Agnieszka Osiecka. Wieczór wspomnień poetki [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2021 11:50
9 października przypada 85. rocznica urodzin "poetki doskonałej" – Agnieszki Osieckiej. Z tej okazji w zaprosiliśmy na specjalną audycję słowno-muzyczną z udziałem znakomitych artystów, którzy śpiewali jej piosenki, ale także opowiadali o znaczeniu jej tekstów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W hołdzie Agnieszce Osieckiej. Koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka"

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 15:50
Agnieszka Osiecka to jedna z najwybitniejszych polskich poetek, pisarek i autorek tekstów. Z okazji 85. rocznicy jej urodzin, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia jej imienia, odbył się specjalny koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka". – W tekstach Agnieszki odnajdujemy nas samych, nasze lęki, miłości i słabości. Czasy się zmieniają, ale ludzie w swoich odczuciach nie – mówił w Trójce Roman Dziewoński, który poprowadził sobotnie wydarzenie. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

85 lat temu urodziła się Agnieszka Osiecka, poetka i autorka tekstów znanych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 14:00
85 lat temu urodziła się Agnieszka Osiecka, poetka, autorka tekstów około dwóch tysięcy piosenek, między innymi: "Okularnicy", "Siedzieliśmy na dachu", "Małgośka", "Niech żyje bal", "Zielono mi", "Oczy tej małej" i "To wszystko z nudy".
rozwiń zwiń