X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Rolnicy będą godnie zarabiać". Grzegorz Puda o pomocy dla polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 14:48
- W ramach przedstawienia programu chcemy, aby rolnicy zarabiali więcej, aby płaca była lepsza i opłacalność produkcji rolniczej była większa - zapowiedział podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości minister rolnictwa Grzegorz Puda.
Minister rolnictwa Grzegorz Puda
Minister rolnictwa Grzegorz PudaFoto: Twitter.com/@pisorgpl

Konwencja Prawa i Sprawiedliwości, która odbywa się w sobotę w Przysusze (woj. mazowieckie) dotyczy problemów polskiej wsi. Swoje wystąpienie, na którym przedstawiono zmiany dla rolników, miał między innymi minister rolnictwa Grzegorz Puda.

- W czasie wielu rozmów, które odbyłem z rolnikami, niejednokrotnie padały różnego typu pomysły, dotyczące tego, w jaki sposób polepszyć sytuację na wsi. Można je pogrupować na dwie podstawowe grupy problemów - mówił Grzegorz Puda.

- Pierwsza z nich, to problemy, które są związane z brakiem opłacalności. Z tym, że rolnik, który ciężko pracuje (…), nie zarabia na tym - oznajmił. - Drugi problem to problem bezpośredniego łańcucha dostaw, który sprawia, że zysk dla rolnika jest dużo niższy - podkreślił.

- W ramach przedstawienia dzisiejszego (red. sobotniego) programu chcemy, aby rolnicy zarabiali więcej, aby płaca była lepsza i opłacalność produkcji rolniczej była większa - zaznaczył Grzegorz Puda.

Czytaj także:

ZOBACZ TAKŻE
1200 prmier tt.jpg
Mateusz Morawiecki: trzeba być wiernym polskiej wsi i polskiemu rolnictwu

"Rolnicy będą godnie zarabiać"

Przygotowujemy centra logistyczne, do których rolnik będzie mógł oddawać swoje produkty. Musimy pomóc rodzimym firmom i chcemy to zrobić. Rolnicy będą godnie zarabiać - zapowiedział minister rolnictwa.

Minister rolnictwa dodał także, że "rolnicy nie będą musieli zdawać gospodarstwa przechodząc na emeryturę" oraz, że stworzono bon dla uczniów szkół gospodarczych. - Będzie to 250 zł dla każdego ucznia - podkreślił minister rolnictwa.

- Chcemy, aby rolnik i jego rodzina mogli sprzedawać produkty bezpośrednio w gospodarstwie, ale także, aby sprzedaż mogła odbywać się w samochodzie, w Internecie, co można było dotąd robić w sposób ograniczony - powiedział Grzegorz Puda.

ng

Czytaj także

Polski Ład dla rolników. Grzegorz Puda: chcemy wspierać małe i średnie gospodarstwa

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2021 08:23
- Ustawa o rodzinnych gospodarstwach rolnych to przede wszystkim zmiana podejścia do systemu finansowania i do tego, w jaki sposób traktowane są gospodarstwa - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Puda, minister rolnictwa i rozwoju wsi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister rolnictwa: chcemy, by konsumenci mogli kupować jak najwięcej towarów bezpośrednio u rolników

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 08:18
- Chcemy, aby rolnicy, którzy produkują nie byli już zobowiązani odległością, nie byli zmuszani, by sprzedawać w najbliższym powiecie, czy województwie, chcemy, by ta możliwość była w całym kraju - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: trzeba być wiernym polskiej wsi i polskiemu rolnictwu

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 14:28
- Jeżeli ktoś nie ma szacunku dla polskiej wsi, to nie ma szacunku dla polskiej Konstytucji i suwerenności - powiedział podczas Konwencji Prawa i Sprawiedliwości poświęconej rolnictwu premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń