X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Drugi etap Konkursu Chopinowskiego. Transmisja na antenie Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2021 05:19
45 pianistów z 14 krajów, w tym 9 Polaków zmierzy się w drugim etapie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. O godzinie 10.00 w Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpocznie się kolejna runda zmagań pianistów z całego świata. Program 2 Polskiego Radia będzie transmitował przesłuchania w całości, specjalne audycje pojawią się także na naszych pozostałych antenach i w portalu PolskieRadio.pl.
Zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina poznamy 20 października
Zwycięzcę XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina poznamy 20 październikaFoto: OS/ FORUM

Uczestnicy będą musieli zagrać recital trwający ok. 30-40 min, z obowiązkowymi m.in. walcem i polonezem - powiedział dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener.

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski - zobacz serwis specjalny

00:50 konkurso - spec - wozniak .mp3 W Filharmonii Narodowej w Warszawie rozpoczyna się kolejna runda zmagań pianistów z całego świata - relacja Agaty Woźniak (IAR)

Oprócz tańców Chopina pianiści grają utwór dowolny - dużą formę, podobnie jak w pierwszym etapie. - Jest to dla każdego pianisty dosyć duże wyzwanie, ponieważ oddanie rytmów polonezowych, elementów polskich jest bardzo trudne - wyjaśnił.

9 Polaków w drugim etapie przesłuchań

Wśród Polaków zakwalifikowanych do drugiego etapu przed jurorami zaprezentują się dzisiaj: Szymon Nehring, Viet Trung Nguyen, reprezentujący Wietnam i Polskę, oraz Kamil Pacholec. W kolejnych dniach zagrają: Marcin Wieczorek, Andrzej Wierciński, Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Mateusz Krzyżowski i Jakub Kuszlik.

Czytaj także: 

Do kolejnej rundy zmagań jury dopuściło: 8 pianistów z Japonii, 7 - z Chin i 5 - z Włoch, a także uczestników z Kanady, Korei Południowej, Stanów Zjednoczonych, Rosji, Słowenii, Armenii, Hiszpanii i Łotwy.

Transmisje w Polskim Radiu

Uczestników trzeciego etapu poznamy 12 października, finalistów - 16 października, a zwycięzcę konkursu - 20 października. Otrzyma on złoty medal i nagrodę w wysokości 40 tys. euro. Polskie Radio ufundowało nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę od pierwszego konkursu - w 1927 roku. 

»Słuchaj Polskiego Radia Chopin«

Konkurs Chopinowski jest w całości transmitowany przez Program 2 Polskiego Radia - współorganizatora wydarzenia. Specjalne pasma poświęcone konkursowi powstały we wszystkich programach Polskiego Radia, a audycje można znaleźć w specjalnym serwisie multimedialnym. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.


mbl

Czytaj także

Rozpoczął się XVIII Konkurs Chopinowski. Piotr Gliński: to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2021 21:40
- Fryderyk Chopin i jego muzyka to największa polska marka - podkreślił w sobotę w Warszawie wicepremier, szef MKDNiS Piotr Gliński, tuż przed inauguracją w Warszawie XVIII Międzynarodowego Konkursu im. Fryderyka Chopina. - Ten konkurs to w tej chwili największe wydarzenie kulturalne na świecie - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Pianista Yupeng Mei: muzyka Chopina jest pełna poezji

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2021 15:39
Po występie podczas przesłuchań pierwszego etapu 18. edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego imienia Fryderyka Chopina, który rozpoczął się w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Yupeng Mei powiedział Polskiemu Radiu, że w jego odbiorze muzyka Chopina jest pełna poezji i współbrzmi z poezją chińską.
rozwiń zwiń