X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dobra Drużyna PZU lekiem na jesienną chandrę

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2021 06:00
Przed nami najmniej atrakcyjne miesiące roku, kiedy słońca coraz mniej, a na zewnątrz jest zimno i deszczowo. Jak przetrwać ten czas w dobrej kondycji? Najlepszym sposobem na doładowanie energii są odpowiednio zbilansowana dieta oraz duża ilość ruchu. Najmłodszych Polaków do aktywności fizycznej zachęca Dobra Drużyna PZU. Właśnie dołączyli do niej kolejni członkowie - Akademicki Związek Sportowy i Polski Związek Badmintona.
Dobra Drużyna PZU
Dobra Drużyna PZUFoto: PZU

Dobra Drużyna PZU to program, którego misją jest popularyzowanie sportu wśród najmłodszych. Aby dać dzieciom idealny wzorzec do naśladowania, na kapitankę powołana została najlepsza polska tenisistka Iga Świątek. Program ruszył w czerwcu, po miesiącach trwania pandemii, kiedy znacznie spadła aktywność fizyczna uczących się zdalnie dzieci. Według danych Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny z ubiegłego roku, zalecaną przez WHO codzienną porcję ruchu zapewnia sobie zaledwie 20% chłopców i 15% dziewczynek w wieku 11-16 lat.

Oderwanie dzieci od ekranów komputerów, tabletów czy smartfonów nie jest wcale takie trudne. Trzeba im tylko pokazać, jak wiele dobrego można czerpać ze sportu i integracji z dziećmi dzielącymi podobne zainteresowania. Dobra Drużyna PZU wspiera finansowo kluby, akademie i inicjatywy sportowe w całej Polsce. Czasami są to drużyny z dużych miast, czasami zaś z małych miejscowości - wszystkim program pomaga rozwijać pasje młodych zawodników i wyrównywać szanse także dzieci z niepełnosprawnościami (m.in. w ramach projektu "Futbol Plus" realizowanego przez Amp Futbol Polska).

- Projekt Futbol Plus daje możliwość spełniania dziecięcych marzeń związanych z uprawianiem piłki nożnej. Młodzi zawodnicy z różnymi niepełnosprawnościami biorą udział w treningach i wyjazdach, dzięki czemu realizują swoje pasje i czują się częścią sportowej społeczności. Wspierając program zachęcamy również dzieci i młodzież do aktywnego i zdrowego styl życia. Mamy nadzieję, że już niedługo kolejne akademie dołączą do programu Dobra Drużyna PZU - mówi Robert Lubański, dyrektor ds. prewencji w  PZU.

Piłka nożna to ulubiona dyscyplina wielu dzieci w okresie szkolnym. Oprócz siedmiu szkółek z projektu "Futbol Plus" w Dobrej Drużynie znalazły się również Junior Amp Futbol, Szkoła Mistrzostwa Sportowego Resovia, Płońska Akademia Futbolu i akademia Stali Mielec, a także stowarzyszenie "Nadzieja na Mundial". Nie każdy jednak lubi grać w piłkę. Są tacy, którzy wolą odbijać lotkę. Dla nich również znajdzie się miejsce w drużynie PZU, która wspiera Polski Związek Badmintona i niedawno była partnerem Narodowych Dni Badmintona. Z kolei lekkoatleci czy pływacy mogą poczuć się jak ryba w wodzie dzięki inicjatywom Akademickiego Związku Sportowego oraz Katolickiego Klubu Sportowego Victoria ze Stalowej Woli. Dobra Drużyna PZU wspiera również ogólnopolski program "Mata w każdej szkole", podczas którego dzieci ze szkół podstawowych poznają podstawy zapasów.

Dobra Drużyna PZU stale się powiększa, zachęcając dzieci i młodzież do czerpania radości ze sportu. Ma to przełożenie nie tylko na zdrowie fizyczne ale i psychikę – uczy systematyczności, odporności na stres i umiejętności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Rywalizacja podczas zawodów i cierpliwe znoszenie porażek w oczekiwaniu na sukces to dla dzieci świetna szkoła życia.

Informacje o Dobrej Drużynie znaleźć można na stronie www.dobradruzynapzu.pl, a także w mediach społecznościowych Grupy PZU.

Art. sponsorowany

 

 

 

Zobacz więcej na temat: POLSKA PZU społeczeństwo