X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dziewięciu Polaków w drugim etapie Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2021 00:33
Do drugiej rundy zmagań pianistów z całego świata w XVIII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim jury zakwalifikowało 45 uczestników, w tym dziewięciu Polaków. Werdykt ogłoszono późnym wieczorem w Filharmonii Narodowej w Warszawie.
Jakub Kuszlik w trakcie I etapu XVIII Konkursu Chopinowskiego
Jakub Kuszlik w trakcie I etapu XVIII Konkursu ChopinowskiegoFoto: PAP/ Leszek Szymański

Wśród Polaków zakwalifikowanych do drugiego etapu znaleźli się: Piotr Alexewicz, Adam Kałduński, Mateusz Krzyżowski, Jakub Kuszlik, Szymon Nehring, Viet Trung Nguyen reprezentujący Wietnam i Polskę, Kamil Pacholec, Marcin Wieczorek i Andrzej Wierciński.

fortepian 1200.jpg
Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu - transmisje i serwis multimedialny

Posłuchaj
00:52 konkurs - spec - .mp3 9 Polaków znalazło się w drugim etapie 18. Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego - relacja Agaty Woźniak (IAR)

Przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń podkreśliła, że poziom konkursu jest bardzo wysoki. - Jury miało bardzo dużo trudnych decyzji do podjęcia - podkreślała.

00:28 konkurs - jury - setka .mp3 Przewodnicząca jury Katarzyna Popowa-Zydroń: kandydaci prezentowali zupełnie niezwykły poziom (IAR)

Do Konkursu zakwalifikowano 87 pianistów z 18 krajów, w tym 16 Polaków. Uczestników trzeciego etapu poznamy 12 października, finalistów 16 października, a zwycięzcę Konkursu - 20 października. Otrzyma on złoty medal i nagrodę wysokości 40 tysięcy euro.

Specjalna nagroda Polskiego Radia

Polskie Radio ufundowało nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie mazurków. Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę od pierwszego konkursu - w 1927 roku.

Czytaj także: 

Całość Konkursu transmituje Program Drugi Polskiego Radia - współorganizator wydarzenia. Specjalne pasma poświęcone konkursowi przygotowały wszystkie programy Polskiego Radia, a audycje można znaleźć w specjalnym serwisie multimedialnym. Polskie Radio jest patronem medialnym wydarzenia.


mbl

Czytaj także

Piotr Alexewicz: występ na Konkursie Chopinowskim to metafizyczne przeżycie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 12:36
- To jest tak ogromne wydarzenie, że już samo uczestnictwo w nim jest niesamowitym przeżyciem. Są tak olbrzymie emocje, że właściwie nie pamiętam, co się na tej scenie wydarzyło - mówił Piotr Alexewicz po swoim występie w 1. etapie XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zaśpiewać Chopina. Natalia Kukulska o płycie "Czułe struny"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 14:15
- Chopina śpiewa się wspaniale, choć przyznam, że na początku miałam co do tego wątpliwości. Okazało się jednak, że wiele tematów stworzonych przez kompozytora jest bardzo śpiewnych - opowiada Natalia Kukulska.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eva Gevorgyan: koncerty chopinowskie należą do moich ulubionych

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2021 10:22
- Stresujący był dla mnie występ przed polską publicznością, która tak wielu wykonawców muzyki Chopina już słyszała - powiedziała po występie w I etapie XVIII Konkursu Chopinowskiego Eva Gevorgyan, rosyjska pianistka, uczennica Natalii Trull w Centralnej Szkole Muzycznej w Moskwie.
rozwiń zwiń