X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Doktor Helena Pyz odznaczona medalem przez Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 21:05
Lekarka i świecka misjonarka Helena Pyz została wyróżniona przez Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich. Pracująca od ponad 30 lat w Indiach z chorymi na trąd dziećmi lekarka przyjechała do Warszawy. Przy okazji spotkania w diecezji warszawsko-praskiej odebrała medal od katolickich medyków.
Helena Pyz
Helena PyzFoto: Forum/forumgwiazd.com.pl

Doktor Helena Pyz nie kryła zaskoczenia z wyróżnienia. Jak mówiła, są bardziej zasłużeni lekarze od niej. Przyznała jednak, że możliwość opowiedzenia przy okazji o problemach chorych na trąd jest dla niej ważna.

laser medycyna 1200.jpg
Wynalazek, który zrewolucjonizował medycynę. 58 lat temu w Polsce uruchomiono pierwszy laser

Lekarka chętnie opowiadała o swojej pracy w Indiach w Ośrodku Rehabilitacji Trędowatych Jeevodaya. Powiedziała, że opieka nad chorymi, zwłaszcza dziećmi, do łatwych nie należy. W ośrodku jest kilkaset dzieci, które w Indiach od urodzenia są zagrożone chorobami i śmiercią. Helena Pyz dodała, że śmierć małych pacjentów jest dla niej najtrudniejszym zadaniem, z jakim musi się mierzyć lekarz.

Posłuchaj
00:24 11332075_1.mp3 Doktor Helena Pyz odznaczona medalem przez Stowarzyszenie Lekarzy Katolickich (IAR)

 


Czytaj także:

Doktor Helena Pyz za swoją działalność na rzecz chorych została odznaczona między innymi medalem Polonia Restituta. Jest też damą "Ecce Homo" przyznawaną wybitnym działaczom społecznym. W 2015 roku została laureatką nagrody TOTUS przyznawanej przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia", w kategorii Promocja człowieka, praca charytatywna i edukacyjno-wychowawcza.

Posłuchaj
00:18 11332075_2.mp3 Doktor Helena Pyz za swoją działalność na rzecz chorych została odznaczona między innymi medalem Polonia Restituta (IAR)

 

Helena Pyz jako 10-latka przeszła polio, co spowodowało, że dziś jeździ na wózku inwalidzkim.

 nj

Czytaj także

"Przygotowaliśmy ramy porozumienia". Minister zdrowia po spotkaniu zespołu trójstronnego

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 16:39
- Prace zespołu trójstronnego będą zmierzały do dalszego zwiększenia minimalnych wskaźników wynagrodzeń w służbie zdrowia - zapowiedział szef resortu zdrowia Adam Niedzielski po posiedzeniu Trójstronnego Zespołu ds. Ochrony Zdrowia. Poinformował, że w spotkaniu nie wzięli udziału protestujący medycy.
rozwiń zwiń