X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier: staramy się chronić nasze granice w duchu zobowiązań międzynarodowych

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2021 17:39
 - Działania, jakie podejmujemy, by rozwiązać kryzys migracyjny wywołany przez reżim Alaksandra Łukaszenki na wschodnich granicach UE, mają charakter kompleksowy; staramy się chronić nasze granice w duchu konwencji i zobowiązań międzynarodowych - oświadczył w środę premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Adam Guz/KPRM

Według premiera cel Łukaszenki jest jasny i jest nim "otwarcie »nowego szlaku« dla migracji arabskiej do Europy i destabilizacja sytuacji w całej UE". "Jasne jest także, że dla realizacji swoich celów w sposób instrumentalny wykorzystuje migrantów z Iraku, Syrii, Maroka i innych krajów" - napisał Mateusz Morawiecki.

shutterstock unia europejska free ue free 1200.jpg
Będą sankcje UE wobec Białorusi. Powodem podsycanie kryzysu migracyjnego

Dodał, że "wychodząc naprzeciw potrzebom tych osób, które legalnie przybyły na terytorium Białorusi", resorty: spraw zagranicznych oraz spraw wewnętrznych i administracji wraz z Rządową Agencją Rezerw Strategicznych podjęły decyzję o wysłaniu "kolejnej pomocy humanitarnej na Białoruś".

"Wystosowaliśmy do władz w Mińsku notę, w której wyrażamy gotowość wysłania konwoju humanitarnego. Pragniemy pomóc tym osobom, które ze względu na zaniedbania po stronie państwa zapraszającego – Białorusi – nie mają zapewnionych godnych warunków bytowych" - napisał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że "Polska kładzie także mocny nacisk na włączenie tematu wojny hybrydowej i kryzysu migracyjnego do agendy spotkań i dyskusji na najwyższym szczeblu w Unii Europejskiej".

Czytaj także:

Szef rządu przekazał, że we wtorek podczas nieformalnego posiedzenia Rady Europejskiej zwrócił się do szefów rządów, przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen oraz szefa Rady Europejskiej Charles'a Michela "o zapewnienie międzynarodowej presji na reżim Łukaszenki wobec pogarszającej się sytuacji humanitarnej na granicy".

pap straż graniczna granica imigranci 1200.png
"Polacy muszą wiedzieć, co się dzieje". Kamil Basaj o białoruskiej propagandzie

Premier zaznaczył, że "Polska ma pełne poparcie partnerów europejskich w zakresie obrony przed agresją reżimu Alaksandra Łukaszenki". "W obliczu tak złożonych zagrożeń musimy wspólnie bronić zewnętrznej granicy Polski i całej Unii Europejskiej" - podkreślił Morawiecki.

We wtorek wiceszef MSZ Marcin Przydacz poinformował, że do władz Białorusi została skierowana kolejna nota z propozycją wysłania przez Polskę konwoju humanitarnego dla migrantów na granicy, a ciężarówki są gotowe do wyjazdu.

W środę rzecznik białoruskiego MSZ Anatol Hłaz oświadczył, że "propozycja Polski to politykierstwo i retoryka populistyczna, niezwiązana z realnością i sytuacją" i że "pospieszne jednostronne decyzje polskich władz, by wysłać coś bez sensu, prośby czy choćby zgody partnera, to przejaw konkretnego lekceważenia białoruskiej państwowości i suwerenności".

dn

Czytaj także

Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej. Premier: proszę opozycję, aby nie destabilizowała sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 20:19
- Proszę opozycję, aby nie destabilizować sytuacji na granicy polsko-białoruskiej oraz aby szanować polskich fukcjonariuszy - podkreślił w Polskim Radiu 24 premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył, jeśli będzie konieczność, zaprosi liderów opozycji na rozmowę o sytuacji na tej granicy.
rozwiń zwiń