X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Liczymy, że rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia". Rzecznik resortu zdrowia o spotkaniu z medykami

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2021 13:16
– Przedstawimy protestującym medykom pewne propozycje rozwiązań, chociażby w zakresie wzrostu wynagrodzenia w przyszłym roku. Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia – powiedział we wtorek rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz.
Rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz
Rzecznik ministra zdrowia Wojciech AndrusiewiczFoto: Forum/Adam Chełstowski

W Centrum Partnerstwa Społecznego "Dialog" w Warszawie rozpoczęło się kolejne spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia i Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia.

ratownik medyczny 1200 free
"30-procentowy dodatek dla ratowników medycznych". Niedzielski o znacznym wzroście wynagrodzeń od przyszłego roku

Rzecznik MZ podczas briefingu prasowego przed CPS "Dialog" podkreślił, że resort przedstawi protestującym kolejne propozycje rozwiązań i liczy na osiągnięcie porozumienie.

 Przedstawiamy dzisiaj kolejne punkty do rozmów. Przedstawiamy pewne propozycje rozwiązań, chociażby w zakresie wzrostu wynagrodzenia w przyszłym roku – powiedział Andrusiewicz.

Posłuchaj
00:21 11329056_1.mp3 Wojciech Andrusiewicz o możliwym osiągnieciu kompromisu z pracownikami ochrony zdrowia (IAR) 

Minimalne wynagrodzenie

Dodał, że "w tej chwili omawiana jest lista zawodów medycznych i niemedycznych do minimalnego wynagrodzenia". Minimalne wynagrodzenie już raz zostało ustalone, negocjujemy nad nim dalej, jak ustalić to wynagrodzenie na najbliższe lata i tak naprawdę to tu jest największy punkt sporu – wskazał.

protest medyków 1200 free.jpg
Kolejne spotkanie Ministerstwa Zdrowia z protestującymi medykami. Dziś piąta seria rozmów

Zaznaczył, że strona rządowa nie może zgodzić się na wzrost nakładów w cztery miesiące o 100 mld zł. – Na pewno nie możemy się zgodzić na wzrost nakładów w cztery miesiące o 65 mld zł. I liczymy, że z tymi brzegowymi warunkami druga strona zejdzie w stronę kompromisu – dodał.

Czytaj także:

– Liczymy, że dzisiaj rozpoczniemy wypracowywanie porozumienia. Ubiegając wszelkie pytania, nie liczyłbym, że dzisiaj to porozumienie wypracujemy. Liczę, że zaczniemy to porozumienie wypracowywać, to jest istota tego dzisiejszego spotkania – podkreślił rzecznik.

Jak mówił, "jeśli dwie strony siedzą przy stole i rozmawiają, to zawsze istnieje pole do kompromisu". – I na ten kompromis liczymy – dodał.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Pracowników Ochrony Zdrowia mówili, że najtrudniejszymi punktami rozmów są te dotyczące kwestii finansowych. Protestujący pracownicy ochrony zdrowia mają osiem postulatów, między innymi zmianę ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia w służbie zdrowia i wzrostu wyceny świadczeń medycznych.

st