X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Powstanie trwała bariera na granicy? Szef MSWiA: jesteśmy po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 13:55
- Jesteśmy po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo - mówię i o premierze Morawieckim i o premierze Kaczyńskim - na temat budowy trwałej bariery na granicy, która będzie niezwykle trudna do przejścia - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Sieci" szef MSWiA Mariusz Kamiński.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Twitter.com/Straz_Graniczna

Kamiński w wywiadzie dla tygodnika "Sieci", którego fragment opublikował w piątek portal wPolityce.pl, poinformował, że resort jest już po rozmowach w gronie najważniejszych osób w państwie odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dodał, że chodzi o premiera Mateusza Morawieckiego i wicepremiera ds. bezpieczeństwa Jarosława Kaczyńskiego, zaś tematem rozmów była kwestia budowy "trwałej bariery, która będzie niezwykle trudna do przejścia".

imigranci 1200 TT.jpg
Kolejne próby destabilizacji Polski. Białoruś daje migrantom mundury i oferuje polskim dziennikarzom wyjazd za granicę

- Przeanalizowaliśmy wszystkie wzory stosowane w Europie – od Grecji, przez Węgry, Serbię, po Hiszpanię. Wiemy, jakie są warunki terenowe, jakie są potrzeby Straży Granicznej. Kończymy specyfikację techniczną i wyliczenia, ile to będzie kosztowało. Zapadła decyzja polityczna o zabezpieczeniu odpowiednich środków - poinformował.

Czytaj również:

Zaznaczył, że nie chodzi o barierę fizyczną, ale o tzw. perymetrię, czyli system czujników ruchu z kamerami termowizyjnymi, "które natychmiast precyzyjnie pokazują, w jakim miejscu ile osób się gromadzi". Zaznaczył, że bariera będzie bardzo trudna do przejścia, zaś przy każdej próbie, informacja błyskawicznie trafi do strażników granicznych. Instalacja ma być także "dużo wyższa od obecnej". - Jeśli miałbym porównać do już istniejących w innych krajach, to najbliżej jej do tej na granicy grecko-tureckiej - powiedział Kamiński.

dz

Czytaj także

"Wprowadzenie stanu wyjątkowego było koniecznością". Politolog o sytuacji przy polsko-białoruskiej granicy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 12:25
- Statystyki i informacje podawane przez Straż Graniczną potwierdzają, że wprowadzenie stanu wyjątkowego było potrzebne i było koniecznością. Gdyby tego nie zrobiono, to - jestem przekonany - że opozycja biłaby na alarm, że granice nie są uszczelnione, że Polska sobie nie radzi z tym problemem. Mamy do czynienia z wojną hybrydową - mówił na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Krzysztof Kawęcki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na granicy z Białorusią stanie mur. Wiceszef MON: skorzystamy z doświadczeń międzynarodowych

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 13:37
- Będziemy budować trwałe ogrodzenie na wschodniej granicy Polski, to będzie jakaś forma muru. Granica będzie zabezpieczona znacznie bardziej niż to miało miejsce do tej pory - powiedział w piątek wiceszef MON Marcin Ociepa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kryzys migracyjny na wschodniej granicy UE. Kuczyński: głównym rozgrywającym jest Rosja

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 13:35
- Zakładając, że polityka polskiego rządu i jednocześnie stanowisko UE nie ulegną zmianie, to kwestia czasu, kiedy Łukaszenka będzie musiał odpuścić - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Grzegorz Kuczyński, ekspert ds. wschodnich.
rozwiń zwiń