X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mińsk pomaga w nielegalnym przekroczeniu granicy? SG: mamy 100-proc. pewność, zabezpieczamy białoruski sprzęt

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 18:35
- Funkcjonariusze Straży Granicznej regularnie zabezpieczają sprzęt i narzędzia potrzebne do nielegalnego przekroczenia granicy - poinformowała rzecznik SG ppor. Anna Michalska. Jak podkreśliła "jest to sprzęt z oznaczeniami wskazującymi, że został wyprodukowany na Białorusi".
Zdj ilustracyjne
Zdj ilustracyjneFoto: twitter.com/mblaszczak

- Mamy 100-procentową pewność, że strona białoruska pomaga osobom w nielegalnym przekroczeniu granicy - podkreśliła rzeczniczka Straży Granicznej ppor. Anna Michalska. Jak wyjaśniła, strona białoruska pomaga nielegalnym imigrantom w forsowaniu zapory technicznej na granicy polsko-białoruskiej.

imigranci 1200 TT.jpg
Kolejne próby destabilizacji Polski. Białoruś daje migrantom mundury i oferuje polskim dziennikarzom wyjazd za granicę

Anna Michalska opisała jedną z wielu sytuacji, którą funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej uchwycili podczas obserwacji prowadzonej z PJN, czyli pojazdu obserwacyjnego. Na zarejestrowanym filmie widać, jak grupa kilku osób przechodzi przez płot z drutu kolczastego, który jest ustawiony wzdłuż granicy polsko-białoruskiej.

Osoby te wchodzą na drabinę, by przedostać się na drugą stronę płotu. - Po czym uciekają do lasu, a inne osoby zabierają drabinę z powrotem i wciągają ją na swoją stronę, bo widocznie ma być im jeszcze potrzebna - relacjonowała Anna Michalska.

Czytaj również:

- Później, w pobliżu ogrodzenia po naszej stronie granicy, znajdujemy różnego rodzaju sprzęt - powiedziała rzeczniczka SG. Chodzi m.in. o wiertarki, noże i nożyce do cięcia drutu. Wyjaśniła, że "jest to sprzęt z oznaczeniami wskazującymi, że został wyprodukowany na Białorusi". - Nielegalni imigranci mają go również przy sobie. Tłumaczą nam później, że ktoś im dał te narzędzia, by im w ten sposób pomóc - dodała.

1200 straz graniczna mowa nienawisci twitter.jpg
Kolejne ataki mowy nienawiści przeciw Straży Granicznej. "To działania inspirowane przez Moskwę"

- Tymczasem, po tamtej stronie granicy jest przecież służba białoruska, której zadaniem powinno być niedopuszczenie do nielegalnego przekroczenia granicy. Jeżeli ktoś podstawia drabiny, to jest to widoczne również dla białoruskich służb - zwróciła uwagę Anna Michalska.

Film z pojazdu obserwacyjnego, który zarejestrował Podlaski OSG można obejrzeć na Twitterze Straży Granicznej.

Straż Graniczna podała również w środę, że od 1 września br. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już 116 osób za pomaganie w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. We wtorek zatrzymano pięć takich osób. Wśród nich jest obywatel Iraku posiadający status uchodźcy w Niemczech, dwoje obywateli Syrii z niemieckimi tytułami pobytowymi, obywatel Ukrainy oraz obywatel Polski.

nt

Czytaj także

Terroryzm, treści pedofilskie i zoofilskie. Szokujące ustalenia polskich służb ws. migrantów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 14:03
 Każde z wątków na zdjęciach, które odnoszą się m.in. do przestępczości kryminalnej, będziemy wyjaśniali; niektóre sprawy będą kończyły się w prokuraturze - mówił szef MSWiA Mariusz Kamiński na konferencji dot. sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Jako przykład podał zdjęcia o charakterze pedofilskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dowody należą się opinii publicznej w związku z propagandą Białorusi i Rosji". Müller o plikach na telefonach migrantów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 09:46
- Tam są materiały pokazujące, że te osoby były na terenie Rosji, część z nich jest wprost związana z tzw. Państwem Islamskim - mówił rzecznik rządu Piotr Müller w kontekście informacji o plikach na telefonach migrantów. Dzień wcześniej MSWiA i MON informowały o znalezionych plikach w kontekście sytuacji na granicy z Białorusią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceszef MSWiA: musimy postawić tamę na granicach i zmusić Łukaszenkę, by poszedł po rozum do głowy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2021 10:30
- Musimy postawić twardą tamę na polskiej granicy, by ten problem migrantów zaczął być odczuwany na Białorusi. Mamy sygnały, że jest niezadowolenie ludności (red. białoruskiej), kiedy te osoby się pojawiają w okolicach domów - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.
rozwiń zwiń