X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wpadka Wirtualnej Polski. Wzięli fałszywy wpis na portalu społecznościowym za stanowisko ABW

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 12:41
W poniedziałek szefowie MSWiA, MON i Straży Granicznej zorganizowali konferencję prasową, podczas której przedstawili informacje związane z sytuacją na granicy z Białorusią. Szokujące informacje stały się wiadomością w wielu mediach. Nie uniknięto jednak wpadki i powielania fałszywych informacji z sieci.
Komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowej
Komendant główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Tomasz Praga, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak i minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński podczas konferencji prasowejFoto: PAP/Radek Pietruszka

Szefowie resortów podczas konferencji prasowej zaprezentowali materiały pochodzące z telefonów komórkowych zatrzymanych osób. Zdjęcia i zrzuty z ekranów wskazywały na ich możliwą działalność terrorystyczną, powiązania z organizacjami paramilitarnymi i przestępstwa o charakterze seksualnym.

Granica free tt sg-663.jpg
"Przedłużenie stanu wyjątkowego jest zasadne". Adam Stankiewicz o rekomendacji szefa MSWiA

Po konferencji ministrów Wirtualna Polska opublikowała artykuł podsumowujący konferencję. Stanisław Żaryn napisał na Twitterze, że materiał WP był "jednostronny" i "zupełnie pomijający meritum". Zwrócił także uwagę, że w tekście powołano się na wpis fałszywego konta na Twitterze przekonując, że to oficjalne oświadczenie ABW.

Na konferencji poinformowano także, że informacje dotyczące co czwartego badanego z 200-osobowej wytypowanej grupy wskazują na ich niebezpieczne powiązania i udział w praktykach niezgodnych z prawem.

Jak wynika z informacji uzyskanych przez polskich śledczych, 20 proc. zatrzymanych w Polsce nielegalnych imigrantów miało związki, często wieloletnie, z terytorium Federacji Rosyjskiej.

dz/tvp.info

Czytaj także

"Opozycja nie powinna dezawuować spraw polskiej racji stanu". Pereira o kryzysie na wschodniej granicy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:23
- Zarzuty, że nie można upubliczniać zdjęć z telefonów tych, którzy podają się za uchodźców, mimo że ma to bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo państwa, jest po prostu aberracją  - powiedział w Polskim Radiu 24 Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu tvp.info.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuczyński: już w czerwcu kontrwywiad litewski ostrzegał przed ludźmi szkolonymi przez rosyjskie służby

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:05
- Wśród migrantów na naszej granicy mogą być nie tylko potencjalni terroryści, ale i potencjalni agenci KGB czy agenci służb rosyjskich - mówił w Polskim Radiu 24 Grzegorz Kuczyński, analityk ds. bezpieczeństwa, pisarz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chodziło o zobrazowanie problemu". Talaga o publikacji materiałów z telefonów migrantów

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 11:54
- Fakty są elementarne, jest naruszenie prawa i bezpieczeństwa, polski rząd postępuje więc w sprawie migrantów tak jak powinien - mówił w Polskim Radiu 24 Andrzej Talaga, ekspert Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń