X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zgodziliśmy się na przywożenie do Polski ludzi siłą". Andrzej Duda w wywiadzie dla Fox News

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 05:03
Prezydent Andrzej Duda przekonywał w amerykańskiej telewizji Fox News, że w Polsce przestrzegana jest praworządność, a niektórzy przedstawiciele opozycji rozpowszechniają kłamstwa na temat sytuacji w kraju. W wywiadzie dla konserwatywnego publicysty Tuckera Carlsona polski prezydent mówił też o sprzeciwie wobec przymusowej relokacji migrantów i o realizowanych przez obecny rząd programach społecznych.
Andrzej Duda
Andrzej DudaFoto: Grzegorz Jakubowski/KPRP

Rozmowa była zarejestrowana w ubiegły piątek przy okazji wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na sesji ONZ w Nowym Jorku, Tucker Carlson przypomniał słowa Joe Bidena z kampanii wyborczej, że "Polska zmierza w kierunku autorytaryzmu". Według tłumaczenia telewizji Fox News prezydent Duda (który mówił po polsku) określił tego typu oceny mianem "godnych ubolewania".

1200 duda free.jpg
Andrzej Duda: jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, polityka amerykańska się nie zmienia

- Rozpowszechnia się wiele kłamstw na temat Polski. Przede wszystkim to, co niektórzy przedstawiciele opozycji mówią na temat obecnego rządu, jest całkowicie nieprawdziwe - zwrócił uwagę polski prezydent i dodał, że opozycja rozpowszechnia nieprawdę na temat sytuacji w Polsce, ponieważ nie jest w stanie wygrać wyborów.Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polacy są zadowoleni z obecnego rządu, ponieważ dba o ich interesy i dotrzymuje wyborczych obietnic. Prezydent mówił też, że zgodnie z polską konstytucją małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny i że tak rozumiana rodzina otrzymała poważne wsparcie w postaci programów społecznych takich jak Rodzina 500 Plus. Prezydent określił swoje poglądy jako dość konserwatywne.

Posłuchaj
00:57 duda fox news.mp3 Prezydent Andrzej Duda dla Fox News. Korespondencja Marka Wałkuskiego (IAR)

 

- Jestem chrześcijaninem, praktykującym chrześcijaninem. Modlę się i tego się nie wstydzę. Rodzina jest dla mnie bezcenna. Opowiadam się za życiem, bronię życia - mówił Andrzej Duda w wersji przetłumaczonej na angielski.

duda 663 free.jpg
Prezydent: mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją

Pytany o sprzeciw wobec programu relokacji uchodźców w 2015 roku, prezydent powiedział, że polski rząd wyraźnie stwierdził, że zaakceptuje każdego, kto szuka pomocy lub wparcia, szczególnie uchodźców uciekających przed wojną, ale nie zgadzał się na zmuszanie ich do przyjazdu i pozostania w Polsce.

W wieczornym programie Tuckera Carlsona wyemitowano fragmenty wywiadu z prezydentem Andrzejem Dudą. Prowadzący zachęcił do obejrzenia całości na stronie internetowej Fox News.

fc

Czytaj także

USA: Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Polakami w Linden

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 16:34
17 Polaków mieszkających w USA otrzymało odznaczenia państwowe z rąk prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent spotkał się z Polakami w miejscowości Linden w stanie New Jersey. To część wizyty Andrzeja Dudy w regionie nowojorskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Solidarność i prymat prawa". Szef BBN o myśli przewodniej wizyty prezydenta w USA

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 17:04
- Zasady solidarności i prymatu prawa to myśl przewodnia wystąpień prezydenta Andrzeja Dudy na forum ONZ - podsumował wizytę prezydenta w USA szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch.
rozwiń zwiń