X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Kolejna odsłona negocjacji ws. Turowa. Kurtyka: proponujemy konkretne mechanizmy rozwiązywania konfliktów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 20:31
W Pradze rozpoczęło się spotkanie ministrów środowiska Polski i Czech w sprawie polskiej kopalni węgla brunatnego Turów. Według strony czeskiej, która zaskarżyła Polskę do TSUE, kopalnia Turów ma negatywny wpływ na środowisko po czeskiej stronie granicy. 
Minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka
Minister klimatu i środowiska Michał KurtykaFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

Polski minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka powiedział przed spotkaniem, że sprawa Turowa nie ma precedensu w polsko-czeskich relacjach po 1989 roku.

Zaznaczył, że przyjeżdża do czeskich partnerów z konkretną propozycją polubownego rozstrzygnięcia sporu. - To jest propozycja bardzo konkretnych mechanizmów rozwiązywania konfliktów i działania. To jest bardzo konkretna oferta wsparcia bezpieczeństwa ekologicznego dla mieszkańców regionu, gwarancja dodatkowych inwestycji. To jest gwarancja na to, że będą w stanie zabezpieczyć się przed tymi okolicznościami, których chcieliby uniknąć - powiedział Michał Kurtyka.

PGE elektrownia Turów 1200.jpg
Wyrok TSUE ws. Turowa. Marcin Roszkowski: kara, którą nałożono, to połowa przychodu bloku elektrowni

Czeski minister środowiska Richard Brabec skomentował, że piątkowa runda rozmów przyniosła postęp.

Z kolei hetman kraju libereckiego Martin Puta wyraził nadzieję, że dziś obie strony ustalą, do kiedy potrwają negocjacje. 

Czytaj także: 


Posłuchaj
00:21 11315664_2.mp3 Czechy: spotkanie ministrów środowiska ws. Turow (IAR)

- Nastroje przed rozmowami są dobre. Wierzę, że dziś powiemy sobie, do kiedy zakończą się te negocjacje - powiedział Martin Puta.


Oprócz ministra Michała Kurtyki, stronę polską w dzisiejszych rozmowach reprezentują wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński i marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.


Posłuchaj
00:07 11315664_1.mp3 Czeski minister środowiska Richard Brabec mówił, że piątkowa runda rozmów przyniosła postęp. (IAR)

 

nj 

Czytaj także

Związkowiec z kopalni Turów: szykujemy się do wyjazdu do Luksemburga

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 13:32
- Przygotowujemy się do wyjazdu do Luksemburga do siedziby TSUE, a w przypadku pogorszenia się sytuacji zablokujemy autostradę A4 – powiedział przewodniczący organizacji związkowej NSZZ Solidarność Kopalni Węgla Brunatnego Turów Wojciech Ilnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie chcieli zdradzić, ile wody pompują z ujęcia Uhelna". Sprawdziliśmy, jak wyglądały rozmowy z Czechami [REPORTAŻ]

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 18:30
- Od 2016 roku próbujemy doprosić się o wyniki pomiarów, ile Czesi pompują wody z ujęcia Uhelna i ile żwirownia Grabštejn zużywa jej do swoich procesów technologicznych - mówi w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl Rafał Skorupiński, naczelny inżynier KWB Turów. Byliśmy z kamerą w kopalni, rozmawialiśmy też z górnikami i mieszkańcami Bogatyni. Zapraszamy do obejrzenia reportażu.
rozwiń zwiń