X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Brudziński: może niech migrantów przygarną ci "pożyteczni idioci", którzy ganiali po granicy albo obrażali wojsko

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 15:16
"Może niech tych koczujących na polsko-białoruskiej granicy migrantów wezmą pod swój dach ci pożyteczni idioci, którzy ganiali jak potłuczeni wzdłuż granicy, albo ci, którzy obrażali funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy WP" - napisał na Twitterze europoseł PiS Joachim Brudziński.
Joachim Brudziński
Joachim BrudzińskiFoto: Forum/Andrzej Hulimka/@jbudzinski

mid-21927111 (1).jpg
Terroryzm, treści pedofilskie i zoofilskie. Szokujące ustalenia polskich służb ws. migrantów

W poniedziałek podczas wspólnej konferencji prasowej szefów MSWiA i MON, rzecznik koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn zaprezentował slajdy ze zdjęciami uzyskanymi z telefonów zatrzymanych nielegalnych migrantów. Jak mówił, wśród zdjęć pozyskanych od obywatela Afganistanu pokazane zostały egzekucje przez dekapitacje, a także ciała zamordowanych osób oraz zdjęcia arsenału broni maszynowej. - Służby badające tożsamość i wiarygodność osób przebywających w ośrodkach strzeżonych zidentyfikowały dowody na działalność pedofilską oraz dowody zoofilii - przekazał

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker udostępnił na Twitterze zdjęcia ze slajdów pokazanych na konferencji, które wskazują m.in na zaburzenia seksualne w kierunku pedofilii i zoofilii. W tym kontekście przypomniał wpisposłanki KO Iwony Hartwich z sierpnia: "Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później!".

Na wpis wiceszefa MSWiA zareagował europoseł Brudziński. "Może niech ich wezmą pod swój dach ci pożyteczni idioci, którzy ganiali jak potłuczeni wzdłuż granicy, albo ci, którzy obrażali na łamach mediów funkcjonariuszy Straży Granicznej i żołnierzy Wojska Polskiego?" - napisał na Twitterze.

W kolejnym wpisie Brudziński odnosząc się do słów szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, który przekazał, że 50 osób wśród 200 zatrzymanych jest powiązanych ze środowiskami terrorystycznymi, bojówkami, zbrojnymi formacjami oraz talibami i Państwem Islamskim, napisał: "Może Jachira, Szczerba i Frasyniuk ich przygarną?".

Pod koniec sierpnia działacz opozycji z czasów PRL Władysław Frasyniuk powiedział w TVN24 o żołnierzach, którzy nie wpuszczają do Polski grupy cudzoziemców na granicy z Białorusią, że "nie służą państwu polskiemu - przeciwnie - plują na wartości, o które walczyli ich rodzice". - Tak nie postępują żołnierze. Śmieci po prostu. To nie są ludzkie zachowania - trzeba to mówić wprost. To antypolskie zachowanie - ocenił opozycjonista.

Od kilku tygodni nieopodal Usnarza Górnego (Podlaskie), po białoruskiej stronie granicy z Polską koczuje grupa migrantów chcących przedostać się na Zachód. W Usnarzu pojawili się posłowie opozycji m.in. Maciej Konieczny z Lewicy, potem Dariusz Joński i Michał Szczerba z KO, a także Klaudia Jachira i Urszula Zielińska z KO. Dostarczyli oni uchodźcom m.in. śpiwory i pożywienie.

Czytaj także:

Od 2 września w przygranicznym pasie granicznym z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta wydanego na wniosek Rady Ministrów.

kp

Czytaj także

"Mamy do czynienia z reżimem zbrodniczym". Wawrzyk o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2021 08:02
- Reżim nie patrzy na życie i zdrowie migrantów, reżim patrzy na realizację swoich niecnych celów - powiedział w audycji "24 Pytania - Rozmowa Poranka" na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, odnosząc się do informacji o śmierci trzech osób na granicy polsko-białoruskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej". Prezydent o presji migracyjnej

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 23:42
- To nie jest tylko kwestia tego, czy my chcemy przyjąć tych migrantów, czy nie chcemy ich przyjąć. To jest kwestia tego, że my mamy obowiązek strzec granicy Unii Europejskiej przed nielegalną migracją i my to po prostu robimy - powiedział Andrzej Duda. Wskazał także, że odpowiedzialność za tragiczne zdarzenia na granicy spada na tych, którzy pchają na nią migrantów.
rozwiń zwiń