X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Nie zamierzamy brać udziału w kabarecie, który urządza PO". Radosław Fogiel o urodzinach Roberta Mazurka

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 10:56
- Robienie awantury na cztery fajerki, że ktoś poszedł do kogoś na urodziny. Nie zamierzamy brać udziału w tym kabarecie, który urządza Platforma Obywatelska - mówi wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, pytany o reakcję partii na obecność jej polityków na urodzinach dziennikarza.
Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel
Wicerzecznik PiS Radosław FogielFoto: FORUM/Adam Chelstowski
shutterstock po free platforma obywatelska free 1200.jpg
Politycy na urodzinach Mazurka. Kostuś: znaleźli się w nieodpowiednim miejscu i czasie

Fogiel był pytany w poniedziałek na antenie TVN24, czy za wieczór spędzony na urodzinach, zamiast w Sejmie podczas wystąpienia szefa NIK Mariana Banasia posypią się dla polityków PiS kary lub nagany.

Sprawa ma związek z udziałem polityków niemal wszystkich ugrupowań sejmowych w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka i zdjęciami z tego spotkania zamieszczonymi przez dziennik "Fakt".

"Pewnego rodzaju decyzja polityczna"

- W przypadku prezesa Najwyższej Izby Kontroli mogę uznać, że obecność lub jej brak na sali może być pewnego rodzaju decyzją polityczną, tak jak pewne decyzje polityczne samego prezesa Najwyższej Izby Kontroli - ocenił wicerzecznik PiS i przyznał, że ws. nieobecności w Sejmie decyzję podejmuje klub parlamentarny.

- Robienie awantury na cztery fajerki, że ktoś poszedł do kogoś na urodziny... Naprawdę nie zamierzamy brać udziału w tym kabarecie, który urządza Platforma Obywatelska - powiedział wicerzecznik PiS. W ocenie Fogla, inne partie w reakcji na obecność swoich polityków na urodzinach dziennikarza zareagowały w sposób racjonalny. - Dlaczego reakcja Platformy Obywatelskiej była taka? - pytał. Na uwagę prowadzącego, że on pytał o reakcję PiS, polityk odpowiedział: "Reakcja jest racjonalna".

Czytaj także:

- To Platforma Obywatelska wychowuje wyborców do nienawiści - ocenił Fogiel. - Dlaczego tak wielkim problemem była obecność np. Tomasza Siemoniaka, który musiał absurdalne oświadczenia składać: byłem, ale nie piłem alkoholu. To jest jakiś dramat. Ja naprawdę nie chciałbym, żeby dochodziło do sytuacji, w której to, że jesteśmy w innych partiach, to, że mamy inne poglądy, to, że się czasami bardzo ostro spieramy, żeby to wpływało na to, że jest czysta nienawiść między politykami - to nie jest droga do niczego dobrego - mówił polityk.

Jak opisywał w ub. tygodniu dziennik "Fakt", kiedy w Sejmie prezes NIK Marian Banaś mówił praktycznie do pustej sali, część posłów w tym samym czasie bawiła się na urodzinach znanego dziennikarza Roberta Mazurka.

"Przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych"

Jak wynika z opublikowanych w dzienniku zdjęć, wśród gości byli przedstawiciele niemal wszystkich ugrupowań sejmowych. Byli to m.in. Łukasz Szumowski i Marek Suski z PiS, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski, Tomasz Siemoniak, Borys Budka i Sławomir Neumann z PO, a także prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką. Byli również przedstawiciele rządu - wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz szef KPRM Michał Dworczyk.

Rzecznik PO Jan Grabiec poinformował w ub. tygodniu, że lider PO Donald Tusk wezwał na rozmowę Borysa Budkę i Tomasza Siemoniaka "w związku z niezachowaniem należytych standardów, jakich oczekuje się od wiceprzewodniczących PO". Obaj politycy oddali się do dyspozycji szefa PO. Decyzje w ich sprawie podejmie zarząd partii.


PAP/ jb

Czytaj także

Dyduch: to, że na sali obrad mówimy o swoich stanowiskach politycznych, nie znaczy, że jako ludzie mamy się pozabijać

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 19:19
- Są sytuacje, w których trzeba podkreślić inne stanowisko czy powiedzieć, że nie będzie kompromisu, ale jeżeli jest jakikolwiek punkt, który może nas zbliżyć w kontekście interesu państwa czy społeczeństwa, to głupotą jest nie siadać do stołu i nie rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Dyduch (Lewica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Michał Kleiber: politycy powinni ze sobą rozmawiać

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 19:31
- Wszyscy dzisiaj czujemy, że kapitał społeczny, którego częścią jest umiejętność rozmowy, jest w Polsce na zastraszająco niskim poziomie - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Michał Kleiber, redaktor naczelny magazynu "Wszystko, co najważniejsze".
rozwiń zwiń