X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"W ten sposób podtrzymywano ducha walki wśród Polaków". Premier uczcił rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 15:38
Premier Mateusz Morawiecki w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oddał hołd wszystkim Polakom, którzy kontynuowali polską państwowość w warunkach konspiracji.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Szef rządu napisał na Facebooku, że funkcjonowanie Polskiego Państwa Podziemnego w warunkach, w których działało, było fenomenem w skali całego świata.

mid-21917319 (1).jpg
Gliński: historia Polaków doświadczonych okrucieństwem jest ważnym elementem zbiorowej pamięci

"Utworzono nie tylko struktury konspiracyjnej armii, ale także władz cywilnych, w tym parlamentu, funkcję pełnomocnika rządu, sądów, a także szkolnictwa i edukacji, w tym uczelni wyższych. Zadbano o wydawanie w podziemiu pism, które informowały o podejmowanych działaniach w kraju i na obczyźnie, w ten sposób podtrzymywano ducha walki wśród Polaków i przełamywano monopol okupantów na przekaz informacyjny" - przypomniał premier.

Mateusz Morawiecki zauważył też, że Polskie Państwo Podziemne nie było pierwszym funkcjonującym w warunkach konspiracji - podczas powstania styczniowego w 1863 roku także powołano do życia struktury państwa podziemnego, które kierowały walką z okupantem.

Czytaj także:

"Ideę prowadzenia walki w warunkach konspiracyjnych prowadziły w latach 80. XX wieku także Solidarność i Solidarność Walcząca, która czerpała wzory z konspiracji okresu drugiej wojny światowej" - dodał szef rządu.

ng

Czytaj także

41. rocznica porozumienia katowickiego. Premier: bez tych wydarzeń trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2021 14:40
"Mija 41 lat od wydarzeń, bez których trudno byłoby sobie wyobrazić niepodległą Polskę, które na zawsze odmieniły los ojczyzny i całego świata" - podkreślił premier Mateusz Morawieckie w liście do uczestników obchodów 41. rocznicy podpisania porozumienia katowickiego i powstania NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To dramat, który do dziś jest niezabliźnioną raną". Premier o deportacjach Polaków na Sybir

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 14:04
"Przymusowe deportacje obywateli polskich do Rosji to jedna z najtragiczniejszych kart naszych dziejów" - napisał premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników uroczystości otwarcia Muzeum Pamięci Sybiru. "To dramat, który wciąż pamiętamy i który do dziś jest dla nas niezabliźnioną raną" - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Był latarnią w czasach niewoli". Premier w 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 10:45
Jak poinformowała kancelaria premiera, Mateusz Morawiecki złożył kwiaty pod tablicą upamiętniającą chrzest Cypriana Kamila Norwida w kościele w Dąbrówce oraz na grobie jego matki. "Ten poeta może być jednym z najważniejszych nauczycieli na dzisiejsze, niełatwe czasy" - podkreślił na Facebooku premier.
rozwiń zwiń