X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Premier do polityków PO: nie pozwolimy na program Platformy, który chce niszczyć polską tradycję

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2021 13:49
Premier Mateusz Morawiecki skrytykował polityków PO, którym zarzucił m.in. chęć likwidacji szpitali powiatowych, niszczenia polskiej wiary i tradycji, a także działania na rzecz karania Polski przez UE. - Nie damy się wypchnąć z UE i pozbawić naszej suwerenności - oświadczył.
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Przecławiu
Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w PrzecławiuFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Premier na Podkarpaciu wczesnym popołudniem spotkał się z mieszkańcami Przecławia. W swym wystąpieniu skrytykował polityków Platformy Obywatelskiej. Nawiązał m.in. do ich niedawnych wypowiedzi, które padły podczas Campusu Polska Przyszłości. Przypomniał m.in. słowa marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego, który opowiedział się za radykalnym zmniejszeniem, na wzór duński, liczby szpitali w Polsce - z około tysiąca do 130.

1200 Premier Mateusz Morawiecki podczas wypowiedzi dla mediów na Stacji Kolejowej w Mielcu, pap.jpg
Premier: po naszych poprzednikach odziedziczyliśmy wielki deficyt infrastrukturalny

- Jak rozmawiam z ludźmi, to oni się boją, że Platforma chce zlikwidować setki szpitali powiatowych. Nie pozwólmy im na to! I my nie pozwolimy, jesteśmy gwarantem tego, że szpitale powiatowe, placówki zdrowia w powiatach pozostaną. Nie pozwolimy na "plan Grodzkiego" Platformy Obywatelskiej - zapewnił Mateusz Morawiecki.

Posłuchaj
00:26 11313502_1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: nadrabiamy deficyt infrastrukturalny z czasów PO (IAR) 

Szef rządu przypomniał też wypowiedź posła PO Sławomira Nitrasa, który podczas Campusu zastanawiał się, czy w przyszłości nie trzeba będzie "opiłować" katolików z "pewnych przywilejów".

- Jeden z najaktywniejszych posłów pana Tuska, czyli pan Nitras, pamiętacie co powiedział? Że trzeba katolików "opiłować", bo jeszcze podniesiemy głowę i nie mogą na to pozwolić. Polityka antychrześcijańska w wykonaniu PO jest coraz bardziej widoczna. Polityka zdejmowania krzyży i polityka pomijania katolików. To, co mówi pan Nitras, to wstyd i granda - ocenił premier.

Posłuchaj
00:30 11313586_1.mp3 Premier w Przecławiu o polityce wspierania małych i średnich miast (IAR) 

- Nie możemy na to pozwolić. Nie możemy pozwolić na program Platformy Obywatelskiej, który chce zniszczyć polską tradycję, polską wiarę, zniszczyć polską kulturę - zapewnił szef rządu.

"Nie damy się wypchnąć z Unii Europejskiej"

Byłej komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Elżbiecie Bieńkowskiej Mateusz Morawiecki wytknął z kolei słowa o tym, że UE "nie ma teraz wyjścia i logicznie patrząc, musi nałożyć dzienne kary finansowe albo wstrzymywać finansowanie" dla Polski w związku z nieprzestrzeganiem przez nasz kraj zasad praworządności.

Czytaj także:

- I potem dodała, że to jest okropne, co ona mówi w odniesieniu do swojego kraju. Tak, pani komisarz, to jest okropne tak mówić o własnej ojczyźnie, tak źle życzyć własnej ojczyźnie, chcieć pozbawiać funduszy własną ojczyznę - stwierdził premier.

Posłuchaj
00:22 11313563_1 (1).mp3 Premier: antysolidarnościowa polityka PO doprowadziła do zapaści małych miast (IAR) 

Zarzucił też przy okazji politykom PO, że właśnie w taki sposób chcą wykorzystać swoje kontakty w Brukseli. - Ale my nie damy się wypchnąć z Unii Europejskiej i nie damy się pozbawić naszej suwerenności. Tu jest nasz kraj i tutaj zostaniemy - podkreślił szef rządu.

Premier: mam prośbę do młodych

premier 1200 (6).jpg
"Rewolucja godności i solidarności trwa". Premier o podwyższeniu płacy minimalnej

Podczas swojego wystąpienia premier zwrócił się także do młodzieży. - Mam taką prośbę do młodych, bo wy jesteście najbardziej ideowi, każdy młody taki jest, pamiętam sam moją młodość - lata osiemdziesiąte, lata walki z komuną, wiem, jak dzisiaj jest inna rzeczywistość. I mam taką propozycję, pojedźcie do tych małych miast, gdzie zamknięty został zakład pracy w latach dziewięćdziesiątych czy dwutysięcznych, gdzie zrujnowane zostały całe miasteczka. Albo pojedźcie do którejkolwiek z tysięcy małych miejscowości wiejskich, wsi popegeerowskich, zniszczonych wiosek, zrujnowanych przez politykę neoliberałów, przez elity III RP - powiedział szef rządu.

Czytaj także:

- Pojedźcie i zapytajcie młodych Polaków, którzy tam jeszcze są, a jest ich mało, bo większość albo wielu wyjechało. Teraz niektórzy wracają, z Wielkiej Brytanii prawie 200 tys. ludzi wróciło do Polski, tu na tej sali są ludzie, którzy pożegnali swoje dzieci, wnuki, a dzisiaj myślę, że stwarzamy szansę, aby wrócili z powrotem - apelował.

- Drodzy młodzi Polacy, zapytajcie tam, w tych miejscowościach, a ich jest ogromna większość, to tam jest też życie, tam ma wracać praca, tam mają być inwestycje i to jest nasza polityka - dodał. - Zapytajcie u źródła, jaką politykę prowadziła Platforma Obywatelska panów Tuska, Balcerowicza, Budki, Grodzkiego, Nitrasa, a jaką politykę prowadzimy my, warto się opierać o fakty - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

ng

Czytaj także

"Jeżeli w UE obowiązuje prawo, to nie powinniśmy się obawiać żadnych kłopotów". Premier o Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 17:26
- Jeżeli w UE obowiązuje prawo i praworządność, to nie powinniśmy się obawiać żadnych kłopotów związanych z wypłatą środków z Funduszu Odbudowy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że chciałby, aby nasz wzrost gospodarczy był jak najmocniej oparty o "wewnętrzne źródła zasilania".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Rewolucja godności i solidarności trwa". Premier o podwyższeniu płacy minimalnej

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2021 17:06
Na dzisiejszym posiedzeniu rząd przyjął projekt rozporządzenia podwyższającego przyszłoroczną minimalną stawkę godzinową oraz płacę minimalną. W 2022 roku będą to odpowiednio: 19,7 zł brutto oraz 3010 zł brutto.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: doprowadziliśmy do uzdrowienia finansów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2021 19:17
- Strażnica w Dąbrowie Tarnowskiej mogła powstać właśnie dlatego, że doprowadziliśmy do sanacji, uzdrowienia finansów publicznych; przez pierwsze dwa, trzy lata musieliśmy skupić się na "gaszeniu pożarów" budżetu państwa - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń