X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Mija pół roku od zatrzymania Andrzeja Poczobuta. "On nie poprosi o ułaskawienie"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2021 03:21
Polski działacz i dziennikarz z Białorusi jest przetrzymywany w areszcie w mieście Żodzina pod Mińskiem. Białoruskie władze zarzucają jemu i prezes Związku Polaków na Białorusi Andżelice Borys podżeganie do nienawiści na tle narodowościowym. Ma to związek z upamiętnianiem żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego.
Andrzej Poczobut
Andrzej PoczobutFoto: Krystian Maj / Forum

Jan Roman, grodzieński dziennikarz pracujący dla TVP Polonia, powiedział Polskiemu Radiu, że Andrzej Poczobut znalazł się w areszcie ze względu na swoją aktywność zawodową i społeczną.

Czytaj także:
Andrzej Poczobut PAP 1200.jpg
Radio Swaboda publikuje fragment listu Andrzeja Poczobuta z aresztu

- Andrzej Poczobut siedzi w więzieniu jako dziennikarz, który zawsze mówił prawdę, ale też ze względu na swoją działalność społeczną jednego z liderów Związku Polaków na Białorusi - powiedział polonijny publicysta. Jan Roman podkreślił, że dobrze zna Andrzeja Poczobuta i wie, że nie zdecyduje się on na pisanie listów o ułaskawienie do Aleksandra Łukaszenki.

Posłuchaj
00:52 11312158_1.mp3 Mija pół roku pobytu w areszcie więziennym Andrzeja Poczobuta. Materiał Włodzimierza Paca (IAR)

Jan Roman zwrócił uwagę, że przetrzymywanie od pół roku w areszcie Andżeliki Borys i Andrzeja Poczobuta negatywnie odbija się na działalności Związku Polaków na Białorusi.

Czytaj także:

jbt


Czytaj także

Prof. Bernacki: media powinny dbać o Polaków, którzy są poddawani represjom na Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2021 18:06
- Media powinny zająć się nie tylko tematem Polaków przebywających w więzieniach, ale również zadbać o tych, którzy są poddawani codziennym, bardzo dokuczliwym represjom - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Włodzimierz Bernacki, wiceminister edukacji i nauki.
rozwiń zwiń