X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Wąsik: jestem pewien, że informacje, które przedstawi minister Kamiński, wstrząsną opinią publiczną

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2021 21:15
- Wiemy już o wiele więcej o śmierci migrantów sprzed kilku dni - powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Dodał, że w przyszłym tygodniu minister Mariusz Kamiński przedstawi bardzo ciekawą informację, która - jak zaznaczył - wstrząśnie opinia publiczną.
Maciej Wasik
Maciej WasikFoto: Forum/Krystian Maj

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik odniósł się w Polsat News do niedawnej śmierci jednego z migrantów, obywatela Iraku. Jak poinformował, funkcjonariusze Straży Granicznej prowadzili reanimację tego człowieka, do momentu przyjazdu karetki. - Niestety nie udało się, ta osoba zmarła, prawdopodobnie na zawał serca - powiedział.

straż graniczna granica free 1200 (1).jpg
Kryzys migracyjny na wschodniej granicy. Obywatel Iraku zmarł pomimo reanimacji

Wąsik dodał, że każda śmierć to ogromny dramat, ale "krew tych ludzi spada wyłącznie na Alaksandra Łukaszenkę". - Nie ma co do tego wątpliwości. To on ich zwabia na Białoruś, pokazując im możliwość łatwego przedostania się do bogatej Europy Zachodniej - mówił.

Odnosząc się z kolei do śmierci trzech migrantów sprzed kilku dni i do zapowiadanych przez ministra Mariusza Kamińskiego badań toksykologicznych wskazał, że "te badania trwają do dwóch tygodni". - Ale dzisiaj wiemy już dużo więcej niż wiedzieliśmy w niedzielę - podkreślił. Dodał, że w przyszłym tygodniu minister Mariusz Kamiński przedstawi w Sejmie "bardzo pełną i ciekawą informację". - Wiele osób, które teraz z rezerwą patrzy na to, co się dzieje na granicy, zmieni zdanie - powiedział. - Myślę, że opinia publiczna musi uzyskać wiedzę na temat tych sytuacji śmierci, na temat doświadczeń litewskich w tej sprawie, bo mamy dużo informacji ze strony Litwy - zaznaczył.

Czytaj więcej:

Działania na granicy

Wąsik podkreślił po raz kolejny, że działania Straży Granicznej są legalne i prawidłowe. - Po naszej stronie granicy podejmujemy działania, które mają za zadanie ochronę granicy. Podejmujemy działania, które są legalne, które są przyjęte, które podejmują inne straże narodowe, takie jak litewska, łotewska, ale także inne straże europejskie - mówił.

Pytany o decyzje w sprawie przedłużenia stanu wyjątkowego odpowiedział natomiast, że decyzja dotycząca przyszłości stanu wyjątkowego zostanie podjęta przez prezydenta, po przedstawieniu odpowiedniej informacji przez premiera.

Od początku września Straż Graniczna odnotowała już ponad 5 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy Polski z Białorusią.

Od 2 września w przygranicznym pasie z Białorusią, czyli w części województw podlaskiego i lubelskiego, obowiązuje stan wyjątkowy. Obejmuje 183 miejscowości. Został wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów.

Przedstawiciele rządu uzasadniają konieczność wprowadzania stanu wyjątkowego sytuacją na granicy z Białorusią, gdzie reżim Alaksandra Łukaszenki prowadzi "wojnę hybrydową".

nj

Czytaj także

Na wniosek Interpolu w Piasecznie zatrzymano obywatela Białorusi. "Boimy się efektu mrożącego"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 15:50
W niedzielę policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego obywatela Białorusi - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy KP w Piasecznie, dodając, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez stronę białoruską, a Interpol ma jego dane. - Poinformowaliśmy, że według naszych informacji jest to osoba politycznie represjonowana, która w Polsce przebywa z wizą humanitarną i że my prosimy o natychmiastowe wypuszczenie tej osoby - mówił z kolei działacz Białoruskiego Domu w Warszawie Aleś Zarembiuk. Szef MSWiA poinformował następnie, że doszło do próby politycznego wykorzystania tzw. czerwonej noty Interpolu. KSP poinformowała, że sprawa politycznego wykorzystywania not Interpolu będzie przedmiotem listopadowych rozmów między Komendą Główną Policji a Interpolem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy przygotowani na dalsze działania". Wiceszef MSWiA o nielegalnym przerzucie imigrantów z Białorusi

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 11:33
- Państwo polskie podjęło niezbędne i adekwatne kroki, aby uszczelnić granicę polsko-białoruską - powiedział w Sejmie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik, odpowiadając na pytania posłów PiS w sprawie działań podejmowanych na granicy.
rozwiń zwiń