X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Feniksy 2021. Krzysztof Czabański: Polskie Radio zaczyna specjalizować się w wydawaniu wartościowych albumów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:19
Trzy wydawnictwa Polskiego Radia przygotowane z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej i 10. rocznicy katastrofy pod Smoleńskiem uhonorowane zostały Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021. Wyróżniony został również - w kategorii muzyka chrześcijańska klasyczna - album "Najpiękniejsze kolędy Il Canto". 
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof CzabańskiFoto: Krystian Maj/Archiwum/Forum

płyty feniksy 2020 1200 free.jpg
Feniksy 2021 - Polskie Radio ponownie wśród laureatów

Kapituła przyznała Feniksa Specjalnego Agencji Muzycznej i Archiwum Polskiego Radia w kategorii Multimedia za albumy: "1920. Bitwa, która ocaliła Europę", "Prezydent RP Lech Kaczyński - Świadectwo" i "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku".

- Patronat nad wydawnictwami objęła Rada Mediów Narodowych - mówi jej przewodniczący Krzysztof Czabański, który cieszy się z docenienia wydawnictw historycznych Polskiego Radia. - Polskie Radio zaczyna specjalizować się w wydawaniu bardzo wartościowych albumów historycznych. To obszar, w którym warto robić coś trwałego, co będzie pamiątką dla następnych pokoleń i będzie przypominało o sprawach ważnych dla narodu. Cieszę się, że działalność Polskiego Radia jest dostrzeżona przez środowiska nie tylko związane z mediami publicznymi - przyznaje.

Posłuchaj
00:31 11309245_1.mp3 Krzysztof Czabański: Polskie Radio zaczyna specjalizować się w wydawaniu wartościowych albumów (IAR)

1920. Bitwa, która ocaliła Europę - booklet, front i tył okleiny.jpg
"1920. Bitwa, która ocaliła Europę" - album Polskiego Radia w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej

Dwupłytowy album "1920. Bitwa, która ocaliła Europę" zawiera bezcenne wspomnienia uczestników tamtych wydarzeń oraz znaczące historycznie wystąpienia okolicznościowe związane z Bitwą Warszawską, a także nagrania pieśni żołnierskich i nagrodzone w konkursie Programu 1 i Teatru Polskiego Radia słuchowisko historyczne "Ryngraf", którego scenariusz napisał Jarosław Jakubowski.


Posłuchaj
00:33 11309398_1.mp3 Krzysztof Czabański o Feniksie Specjalnym dla Polskiego Radia (IAR)

 

Wydawnictwo "Prezydent RP Lech Kaczyński - świadectwo" jest pełnym fonograficznym kompendium wiedzy na temat prezydentury Lecha Kaczyńskiego. Zamieszczone na pięciu płytach CD archiwalne wypowiedzi prezydenta uzupełnia szata graficzna, którą współtworzy przeszło sto fotografii dokumentujących ważne momenty prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego.

świadectwo.jpg
Świadectwo prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dźwiękach Polskiego Radia

Wydawnictwo "Smoleńsk - ostatnia misja. Pamięci Ofiar katastrofy smoleńskiej w 2010 roku" zawiera archiwalne nagrania ważnych postaci Kościoła oraz polskiej polityki i najnowszej historii zarejestrowane w czasie uroczystości żałobnych, które odbyły się po 10 kwietnia 2010 r.

Czytaj także:

Na albumie znajduje się też zapis nadzwyczajnego koncertu symfonicznego w hołdzie ofiarom katastrofy, który odbył się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego 18 kwietnia 2010 roku w Warszawie. Obok Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie wzięła w nim udział Sinfonia Varsovia.

Katastrofa Smoleńska 1200.jpg
Katastrofa w Smoleńsku. Specjalne albumy Polskiego Radia pamięci ofiar

Laureatów Feniksów ogłoszono podczas uroczystości otwarcia 26. Targów Wydawców Katolickich. Agencja Muzyczna PR jest jednym z wystawców tegorocznych targów. Gala wręczenia nagrody odbędzie się w sobotę 25 września wieczorem (o godz. 19.30) w katedrze polowej Wojska Polskiego w Warszawie. W tym roku zgłoszono do niej ponad 250 pozycji w 19 kategoriach.

dn

Czytaj także

"Wielka radość i duma". Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o Feniksie Specjalnym dla zwycięskich wydawnictw

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2021 14:25
- To wielka radość i wielka duma (...). To są wydawnictwa ikonograficzno-fonograficzne i to wymagało ogromnej pracy - mówiła prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska o wydawnictwach, które zostały uhonorowane Nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2021.
rozwiń zwiń