X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Andrzej Duda w ONZ o sytuacji na Białorusi. Cichanouska dziękuje polskiemu prezydentowi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 17:34
"Oznaki wdzięczności dla prezydenta Andrzeja Dudy za podniesienie sprawy kryzysu białoruskiego w swoim przemówieniu" - napisała opozycjonistka białoruska Swiatłana Cichanouska w odpowiedzi na słowa polskiego prezydenta na 76. sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
Swiatłana Cichanouska
Swiatłana CichanouskaFoto: martinbertrand.fr / Shutterstock.com

Polski prezydent był jednym z ponad stu przywódców z całego świata, którzy przemawiają podczas dorocznego Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Andrzej Duda w swoim wystąpieniu apelował o globalną solidarność w walce z pandemią koronawirusa, mówił też o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i budowie Nord Stream 2.

duda 1200 (1).jpg
"Nie zgadzamy się na instrumentalne traktowanie migrantów". Prezydent na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ

Andrzej Duda przypomniał, że w więzieniach na Białorusi przebywa obecnie ponad 650 osób, w większości młodych kobiet i mężczyzn, którym nie dano szansy wybrania swojego przywódcy. Prezydent mówił, że Białorusini pragnęli tego samego prawa do wyboru swojej władzy, którym dysponują Francuzi, Polacy, Amerykanie, Koreańczycy, Australijczycy czy mieszkańcy Argentyny.

- Mówię to wszystko jako przywódca kraju, w którym schronienie i pracę uzyskało blisko 150 tysięcy Białorusinów, w tym tysiące uczestników protestów - mówił prezydent. Stwierdził też, że odpowiedzią reżimu Łukaszenki był atak hybrydowy na polską granicę. - Od wielu tygodni reżim Aleksandra Łukaszenki sprowadza do swojego kraju dziesiątki tysięcy zdesperowanych mieszkańców Bliskiego Wschodu, których pod pałkami policyjnymi zmusza do przekraczania naszych granic i próbuje wywołać sztuczny kryzys humanitarny - tłumaczył.

Prezydent dodał, że Polska nie ustąpi w tej sprawie, bo nie zgadza się na instrumentalne traktowanie migrantów i wykorzystywanie ich do działań wymierzonych w bezpieczeństwo polskich granic.

Białoruska działaczka polityczna Swiatłana Cichanouska podziękowała w mediach społecznościowych polskiemu prezydentowi. "Oznaki wdzięczności dla prezydenta Andrzeja Dudy za podniesienie sprawy kryzysu białoruskiego w swoim przemówieniu na #UNGA. Istnieje ponad 670 politycznych więźniów i tysiące uwięzionych. Kluczowe znaczenie ma kontynuowanie międzynarodowego nacisku na reżim na Białorusi" - napisała.

dn/twitter/iar

Czytaj także

Mucha: trzeba reagować na kryzys humanitarny, wywołany przez reżim Łukaszenki

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2021 09:05
- Prezydent Andrzej Duda na forum ONZ podkreślał, że Polska będzie bronić granicy zewnętrznej Unii Europejskiej. Wskazywał na problemy naszego regionu w szerszym wymiarze, na zagrożenia ze strony białoruskiego reżimu, także na prawo białoruskiego narodu do wolnych wyborów - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, społeczny doradca prezydenta.
rozwiń zwiń