X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Podano listę kobiet nominowanych do tytułu Warszawianka Roku 2021. Wśród nich m.in... Marta Lempart

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 18:57
Stołeczny ratusz podał nazwiska dziesięciu kobiet nominowanych w konkursie Warszawianka Roku 2021. Wśród nich są m.in.: Marta Lempart, Katarzyna Augustynek (Babcia Kasia) i Wanda Traczyk-Stawska. Głosować można do 22 października.
Marta Lempart
Marta LempartFoto: PAP/Grzegorz Momot

Stołeczny ratusz ogłosił 10 nazwisk kobiet nominowanych w konkursie na Warszawiankę Roku 2021. Pośród nominowanych są też m.in. Marta Lempart - liderka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Katarzyna Augustynek (Babcia Kasia) - "ikona protestów ulicznych w Warszawie" - jak napisał stołeczny ratusz i Wanda Traczyk-Stawska - harcerka Szarych Szeregów, uczestniczka Powstania Warszawskiego, przewodnicząca Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy, z której inicjatywy powstała np. Izba Pamięci dokumentująca Rzeź Woli i powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy.

trzaskowski MPT 1200.jpg
Trzaskowski sprzedał firmę taksówkarską MPT. Lichocka: to jest zrobione w sposób absolutnie nietransparentny

"Nasza duma"

"Zaangażowane, mądre, empatyczne. Działające na rzecz kobiet, praw człowieka, społeczeństwa obywatelskiego. Na rzecz Miasta Stołecznego Warszawa. Nasze autorytety i nasza duma – poznajcie wyjątkowe kobiety nominowane do tegorocznej nagrody #Warszawianka Roku i zagłosujcie" - napisał na Facebooku prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Oprócz trzech wcześniej wymienionych kobiet na liście są też inne aktywistki, działaczki i dziennikarki związane z Warszawą. Są to: Agnieszka Kępka - współzałożycielka i koordynatorka działań organizacji pomocowej dla osób w kryzysie bezdomności, zainicjonowana przez warszawskich buddystów. Marina Hulia - nauczycielka, działaczka społeczna, opiekująca się uchodźcami, seniorami oraz osobami w kryzysie bezdomności. Agnieszka Sikora - autorka ponad trzystu reportaży radiowych i telewizyjnych o tematyce społecznej. Kamila Górniak - pomysłodawca i współzałożyciel Fundacji SMA, która wspiera osoby chore na rdzeniowy zanik mięśni oraz ich opiekunów. Olga Kozierowska - dziennikarka biznesowa, działacz społeczny i mentor. Od 12 lat wspiera rozwój zawodowy i osobisty kobiet w Polsce. Magdalena "Lusia" Żagałkowicz - resocjalizator i aktywistka walcząca o polepszenie losu osób w kryzysie bezdomności. W jednej z kamienic w samym sercu warszawskiej Pragi, prowadzi Fundację "Serce Miasta". Sylwia Chutnik - pisarka, aktywistka feministyczna i varsavianistka. Aktywna popularyzator czytelnictwa.

Czytaj także:

Jak informuje stołeczny ratusz, "plebiscyt ma na celu uhonorowanie kobiety, która swoją działalnością społeczną lub zawodową w szczególny sposób przyczyniła się do rozwoju i promowania Warszawy". "Tytuł Warszawianki Roku w 2021 roku zostanie przyznany zarówno za działalność na rzecz stolicy, jak i realizację działań na rzecz promowania wartości tj.: otwartość, tolerancja, wybitne osiągnięcia w swojej dziedzinie, działalność na rzecz kobiet, społeczeństwa obywatelskiego i społeczności lokalnej w Warszawie" - zaznaczył ratusz.

Oficjalne ogłoszenie wyników i uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 9 listopada 2021 roku.

dz

Czytaj także

Stefan Starzyński: "To jest ta humanitarna niemiecka wojna"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 06:00
– To wojna, której celem jest zniszczenie pamiątek narodowych i zdobyczy kulturalnych, w której giną tysiące kobiet niewinnych i dzieci polskich, starców i mężczyzn cywilnej ludności nie biorącej w wojnie udziału – mówił prezydent Warszawy Stefan Starzyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Karnkowski: polityka Warszawy polega w dużej mierze na wyrzucaniu pieniędzy w błoto

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 10:50
- Praktyka rządzenia bardzo niszczy wyidealizowany wizerunek złotego dziecka polskiej polityki - mówił w Polskim Radiu 24 dr Krzysztof Karnkowski, socjolog i publicysta ("Gazeta Polska"). - Miasto bardzo hojnie działa wobec niektórych grup - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Punkt zwrotny w dyskusji o odbudowie Pałacu Saskiego". Prezydencki projekt ustawy trafi do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2021 02:22
Prezydent Andrzej Duda przekaże do Sejmu projekt ustawy dotyczący odbudowy Pałacu Saskiego w Warszawie. Dokument zostanie wręczony marszałek Sejmu podczas uroczystości na placu Piłsudskiego. 
rozwiń zwiń