X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef MON: monitorujemy sytuację przy granicy z Rosją, nie ma bezpośredniego zagrożenia

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 10:54
- Nie ma bezpośredniego zagrożenia na granicy polsko-rosyjskiej, ale z naszych analiz wynika, że korzystne dla Polski jest zawieszenie małego ruchu granicznego - powiedział w Polskim Radiu Olsztyn Mariusz Błaszczak. Dodał, że mały ruch graniczny na granicy z obwodem kaliningradzkim powodował "sprzyjające okoliczności do organizowania różnego rodzaju prowokacji".
Mariusz Błaszczak
Mariusz BłaszczakFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

- Bezpośredniego zagrożenia nie ma na granicy polsko-rosyjskiej. W przypadku polsko-białoruskiej granicy jest takie bezpośrednie zagrożenie, a więc ataki hybrydowe. Odpowiedzią na ten atak jest budowa ogrodzenia. Ale oczywiście monitorujemy sytuację również na granicy z okręgiem kaliningradzkim - poinformował w poniedziałek minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Błaszczak Duda PAP-1200.jpg
Szef MON: polska granica jest bezpieczna, a żołnierze przygotowani

- Z naszych analiz wynika, że dla naszego bezpieczeństwa, dla bezpieczeństwa Polski, korzystne jest zawieszenie małego ruchu granicznego, gdyż mały ruch graniczny powodował sprzyjające okoliczności do organizowania różnego rodzaju prowokacji - zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że "polsko-rosyjska granica, czyli granica województwa warmińsko-mazurskiego z obwodem kaliningradzkim jest bezpieczna". Jak mówił, wojsko jest gotowe do wspierania Straży Granicznej, która czuwa nad bezpieczeństwem granicy.

Czytaj również:

Długość granicy polsko-rosyjskiej wynosi ok. 200 km. Obwód kaliningradzki w całości graniczy z województwem warmińsko-mazurskim.

Mały ruch graniczny z obwodem kaliningradzkim obowiązywał od 2012 do 2016 r. Korzystali z niego mieszkańcy przygranicznych terenów.

ng

Czytaj także

Na wniosek Interpolu w Piasecznie zatrzymano obywatela Białorusi. "Boimy się efektu mrożącego"

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 15:50
W niedzielę policjanci z Piaseczna zatrzymali 27-letniego obywatela Białorusi - poinformował nadkom. Jarosław Sawicki, oficer prasowy KP w Piasecznie, dodając, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym przez stronę białoruską, a Interpol ma jego dane. - Poinformowaliśmy, że według naszych informacji jest to osoba politycznie represjonowana, która w Polsce przebywa z wizą humanitarną i że my prosimy o natychmiastowe wypuszczenie tej osoby - mówił z kolei działacz Białoruskiego Domu w Warszawie Aleś Zarembiuk. Szef MSWiA poinformował następnie, że doszło do próby politycznego wykorzystania tzw. czerwonej noty Interpolu. KSP poinformowała, że sprawa politycznego wykorzystywania not Interpolu będzie przedmiotem listopadowych rozmów między Komendą Główną Policji a Interpolem.
rozwiń zwiń