X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

"Kochał Polskę, kochał ludzi, do końca kochał życie". Premier wspomniał Jerzego Targalskiego

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2021 08:04
"Postać absolutnie nietuzinkowa. Wielki umysł, nauczyciel politycznego myślenia dla wielu Polaków" - tak zmarłego w niedzielę Jerzego Targalskiego określił premier Mateusz Morawiecki.
Jerzy Targalski
Jerzy TargalskiFoto: PAP/Radek Pietruszka

Jerzy Targalski, ps. Józef Darski, historyk, doktor nauk humanistycznych, politolog, orientalista, działacz opozycyjny w okresie PRL i publicysta zmarł w niedzielę rano, miał 69 lat.

pap targalski 1200.jpg
"Wolna Polska straciła rycerza walczącego o jej umocnienie". Prezydent żegna Jerzego Targalskiego

"Zmarł Jerzy Targalski. Postać absolutnie nietuzinkowa. Wielki umysł, nauczyciel politycznego myślenia dla wielu Polaków" - napisał w mediach społecznościowych szef rządu.

Premier przypomniał, że Targalski, przebywając na emigracji we Francji, współpracował z "Kontaktem" i paryską "Kulturą". Publikował pod pseudonimem Józef Darski.

"Choć Jego doskonałe zajęcia w Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego przeszły do legendy i ukształtowały całe pokolenie elit państwowych to w wolnej Polsce często był zmarginalizowany i nierozumiany. W ostatnich latach przeżywał jednak twórczą drugą młodość, pisząc fundamentalne prace na temat Bałkanów, cykl »Resortowe Dzieci« czy w końcu błyskotliwą publicystykę" - napisał Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

Jak dodał, wszyscy, którzy znali Jerzego Targalskiego, podkreślają, że był człowiekiem bezkompromisowym, ale w życiu prywatnym ciepłym, dowcipnym i wyrozumiałym. "Kochał Polskę, kochał ludzi, do końca kochał życie" - napisał premier.

ng

Czytaj także

"Kipiała życiem, poświęcała się dla innych". Premier wspomina Helenę Marusarzównę w 80. rocznicę śmierci

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2021 00:59
Helena Marusarzówna mogłaby swoim życiorysem obdarować wielu z nas. W 1939 r. poświęciła się ratowaniu ludzi, przeprowadzaniu ich przez granicę - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas obchodów 80. rocznicy śmierci mistrzyni sportów narciarskich, kuriera tatrzańskiego i żołnierza ZWZ-AK.
rozwiń zwiń