X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Profanacja figury Matki Bożej w Aninie. Dewastacja przed wizytą ekipy telewizyjnej

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 21:40
Dokonano profanacji figury Matki Bożej w ogrodzie domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Aninie. Do zdarzenia doszło w nocy z czwartku na piątek. Sprawa jest zgłoszona na policję - informuje Radio Warszawa.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Immaculate

Jak czytamy, figura stała w tym miejscu od czasów przedwojennych. Umieszczona była na postumencie wysokości ok. 1,2 m. Siostry po powrocie ze Mszy Św. zobaczyły, że Matki Bożej nie ma na cokole.

policja 1200 policjant freee.jpg
Ksiądz, który stanął w obronie krzyża, został pobity. Policja zatrzymała 33-latka

- Zawiązano kabel telefoniczny na szyi Matki Bożej i figurę ściągnięto z cokołu. Nie wygląda ona na uszkodzoną, bo wpadła w miękką ziemię i w drobne liście - powiedział radiu proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Aninie ks. Marek Doszko.

Czytaj również:

"Nie chcą, żeby dobro wyszło na zewnątrz?"

Z kolei przełożona domu zakonnego Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Aninie s. Elżbieta Łaniewska zwróciła uwagę, że dziś przypada wspomnienie założyciela zgromadzenia - św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

- To dla mnie wielkie przeżycie, bo ojciec założyciel tyle dobrego robił. Jutro miało być w tym domu nagranie telewizyjne w związku z ratowaniem dzieci żydowskich i ks. Godlewskim, a wydarzyło się takie coś. Czy nie chcą, żeby dobro wyszło na zewnątrz? Nie mam pojęcia. Dla mnie to nie do pomyślenia, że ktoś podnosi rękę na Matkę Bożą - dodała w rozmowie z Radiem Warszawa s. Elżbieta Łaniewska.

Sprawa profanacji została zgłoszona na policję, która dokonała oględzin.

jmo

Czytaj także

"Był bohaterem narodowym". Wspomnienia o kard. Wyszyńskim w dniu jego beatyfikacji

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2021 09:47
W południe w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie rozpocznie się uroczysta msza święta, podczas której beatyfikowani zostaną kardynał Stefan Wyszyński i matka Elżbieta Róża Czacka.
rozwiń zwiń