X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Prezydent Andrzej Duda: chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 08:05
"Chcę, żeby polityka Zjednoczonej Prawicy była kontynuowana; taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica; mam nadzieję, że będą tacy, którzy nadal będą tworzyć tę większość parlamentarną" - powiedział prezydent Andrzej Duda w wywiadzie opublikowanym w piątkowym "Polska Times".
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej DudaFoto: Andrzej Hulimka/FORUM

Andrzej Duda został zapytany, czy nie martwi się o przyszłość Zjednoczonej Prawicy.

strajk medyków forum 1200.jpg
"Pałac Prezydencki jest otwarty na spotkanie". Andrzej Duda do protestujących medykach

"Martwię się, dlatego że uważam, że polskie sprawy były i są dobrze prowadzone. W naszym kraju bardzo wiele zmieniło się zdecydowanie na lepsze. Zjednoczona Prawica to w ogóle nowa jakość, od 2015 roku zupełna zmiana sposobu myślenia i patrzenia na Polskę" - powiedział prezydent, wyliczając podjęte w ostatnich latach inwestycje.

"Chcę, żeby ta polityka była kontynuowana. Ci, którzy rządzili w latach 2007-2015, z którymi ja się fundamentalnie nie zgadzam co do ich pomysłu w kwestii rozwoju kraju i co do sposobu realizacji przez nich polityki oraz podejścia do spraw społecznych, już mieli swój czas" - podkreślił prezydent.

Wiek emerytalny

Przypomniał, że to właśnie wtedy podwyższono wiek emerytalny.

"A obniżenie wieku emerytalnego to był jeden z najważniejszych postulatów mojej kampanii 2015 roku i zrobiliśmy to - to był mój projekt i moje zobowiązanie" - dodał.

Płaca minimalna, emerytura i 500 plus

Prezydent wyliczał, że Zjednoczona Prawica m.in. zapewniła wzrost płacy minimalnej, wprowadziła 13. i 14. emerytury, czy program 500 plus.

Czytaj także:

"Nie mam wątpliwości, że dzisiaj taką ambitną politykę jest w stanie kontynuować tylko Zjednoczona Prawica. Mam nadzieję, że to będzie w parlamencie przez mądrych ludzi rozumiane. I że będą tacy, którzy nadal będą tę większość parlamentarną tworzyć, na co bardzo liczę" - oświadczył.

Współpraca PiS z Kukiz'15

Andrzej Duda został też zapytany o tzw. ustawę antykorupcyjną, która jest elementem współpracy PiS z Kukiz'15. Prezydent podkreślił, że wszystkie działania, które służą zwalczaniu korupcji w sposób rozsądny, mają jego poparcie, jeżeli tylko są zgodne z konstytucją.

Rekonstrukcja rządu

W wywiadzie padło również pytanie o rekonstrukcję rządu.

"Od oceny pracy ministrów jest pan premier i większość parlamentarna, czyli Zjednoczona Prawica. W dobrych sprawach, które służą Polsce, staram się zawsze z każdym współdziałać" - powiedział prezydent.

bf

Czytaj także

Prezydent: CBA było służbą szczególnie ważną dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2021 16:22
- CBA było służbą szczególnie ważną dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Był zwolennikiem państwa uczciwego i uporządkowanego - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości nadania Ośrodkowi Szkoleniowo-Konferencyjnemu CBA w Lucieniu imienia Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Półwiecze odbudowy Zamku Królewskiego. Prezydent: przywracanie jego świetności cały czas trwa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 18:02
- Trudno uwierzyć, że 50 lat temu było tu morze ruin; podziękowania dla tych, którzy dbają o to jedno z najważniejszych świadectw naszej kultury, są absolutnie zasadne - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości z okazji 50. rocznicy odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące". Prezydent o sytuacji na granicy

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2021 20:52
- Początkowo była propozycja, aby wprowadzić stan wyjątkowy na trzy miesiące, powiedziałem wtedy, abyśmy go wprowadzili na krótszy czas – mówi w wywiadzie dla polskatimes.pl prezydent Andrzej Duda.
rozwiń zwiń